Jak inwestować w złoto?

Złoto to metal, który od zarania dziejów rozpala wyobraźnię ludzi. Było od wieków przyczyną wszelkich nieporozumień, konfliktów, rywalizacji, wojen. Złoto dzieli ludzi, ale też łączy, gdyż wciąż jest to jeden z najbardziej popularnych metali na świecie, które kupujemy często i chętnie. A jak jest z inwestowaniem w złoto?

Inwestowanie w złoto

Można inwestować w złote ozdoby, biżuterię lub sztabki złota. Jednak doświadczeni inwestorzy odrzucają możliwość kupna biżuterii, gdyż jest to nietrwała i ryzykowna inwestycja. Wiele z tych wyrobów to mieszanina metali, przez co tracą na wartości. W złoto inwestują głównie banki, a poza nimi inwestorzy instytucjonalni, jak i indywidualni. Złoto, w które możemy inwestować przybiera zwykle formę sztabek, monet lub różnego rodzaju numizmatów. By inwestować w złoto musimy kupować certyfikaty inwestycyjne, akcje spółek powiązanych ściśle z wydobyciem złota i inne. Należy jednak pamiętać, że ilość złota jest ograniczona, złoto nie traci jednak na wartości w okresie kryzysów politycznych, ekonomicznych, społecznych w przeciwieństwie do wielu innych inwestycji, uzależnionych choćby od notowań giełdowych. Ponadto złoto to uniwersalna waluta stosowana na całym świecie.

W przeciwieństwie do kupna akcji na giełdzie, samo wykupienie złota wymaga tylko i wyłącznie zamówienia towaru. Złoto możemy wkupić w sklepie internetowym, kupić w dostępnych sklepach w postaci choćby sztabek, skorzystać z pośrednictwa rachunku maklerskiego. Po kupnie złota należy odczekać do czasu, aż jego wartość wzrośnie na rynku. By sprzedać złoto lepiej unikać jubilerów i lombardów oraz stron internetowych niepewnego pochodzenia. Można skorzystać z większych kantorów, które oferują nieraz dobre ceny lub po prostu skorzystać z ofert dilerów metali szlachetnych, których jest wielu na runku. W inwestowaniu w złoto najważniejsza jest cierpliwość i umiejętność szybkiego reagowania, zwłaszcza, gdy zjawia się dobra okazja, której nie można zmarnować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x