Czego słuchać w trakcie biegania?

Bieganie staje się coraz popularniejszym sportem, który swój fenomen zawdzięcza między innymi temu, że nie wymaga nakładów finansowych, specjalnego sprzętu, a przy tym doskonale wpływa na cały organizm. Jeśli zdecydujemy się, aby zainwestować w ten sport, możemy kupić super wygodne obuwie lub zestaw do słuchania muzyki. Jego jakość niekoniecznie wpłynie na nasze wyniki, ale to jaki zestaw piosenek na niego wgramy – już tak.

Adekwatnie dobrana muzyka pozwala nam utrzymać odpowiednie tempo, motywuje do dalszego biegu i dodaje energii. Dodatkowo dzięki muzycznej playliście zapomnimy o zmęczeniu i oczekiwaniu na koniec biegu. Jeśli nasza trasa przebiega przez niezbyt atrakcyjną okolicę, muzyka może oderwać nas od nieprzyjemnego otoczenia.

Muzyka do biegania

Naukowcy zalecają, aby w trakcie biegania słuchać rapu, nie tylko ze względu na tempo i rytm, którym się charakteryzuje, ale także uwzględniając teksty, które motywują i dodają energii. Warto sięgnąć po piosenki, których słuchaliśmy będąc u szczytu formy, podświadomie przypomną  nam one o witalności i potencjale, jaki posiadamy.

jakiej_muzyki_sluchac_w_trakcie_biegania

Wybór piosenek do biegu, powinien być determinowany przede wszystkim naszym gustem. Muzyka, którą lubimy automatycznie wprowadzi nas w dobry nastrój i przypomni miłe chwile. Jeśli nie lubimy rapu, to mimo jego właściwości na bieganie, nie poprawimy swojej efektywności i nie zwiększymy komfortu biegania.

Jeśli dotychczasowa składanka nam się znudziła, albo po prostu nie mamy czasu, aby ją skompletować możemy skorzystać z gotowych list dedykowanych biegaczom. W sieci jest ich sporo, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Najlepsza muzyka do biegania

  1. Beyoncé – Run the World (Girls)
  2. Ella Eyre – If I Go
  3. Rihanna – Bitch Better Have My Money
  4. Jessie J, Nicki Minaj, Ariane Grande – Bang Bang
  5. Tove Lo — Habits (Stay High) – The Chainsmokers Extended Mix
  6. Katy Perry – Dark Horse
  7. Sia – Chandelier
  8. Toyal Tongues – The Balance
  9. TLC – No Scrubs
  10. Gwen Stefani – Hollaback Girl

Zalet słuchania muzyki w trakcie biegu jest bardzo wiele. Popycha ona nas do dalszej aktywności, motywuje i dodaje energii. Aby jej słuchanie nie stanowiło zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa musimy pamiętać, aby dostosowując jej głośność nie przesadzać. W trakcie biegu powinniśmy słyszeć ruch uliczny, w tym nadjeżdżający samochód czy karetkę, lub próbującego nas wyprzedzić rowerzystę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x