Dlaczego sport to zdrowie?

O korzyściach z uprawiania sportu pisano już tysiące razy. Najwięcej osób przekonując się do uprawiania sportu skupia się jednak na korzyściach bardziej związanych z estetycznym wyglądem fizycznym aniżeli ze zdrowym ciałem. O wpływie sportu na psychikę ludzką już najmniej się wspomina. A szkoda! Bo sport to nie tylko piękne i szczupłe ciało, ale zdrowie fizyczne, psychiczne, witalność i energia!

Aktywność fizyczna

Sport zapobiega rozwojowi nadwagi i chroni przed otyłością. Każda osoba uprawiająca sport nie ma problemów ze zbędnym tłuszczykiem i nadprogramowymi kilogramami. Dodatkowo sport zapewnia jędrne i silne ciało, wzmacnia mięśnie i kości. Dzięki czemu przyspieszona starość nam nie grozi. Sport pobudza pracę serca, a to z kolei wpływa na lepsze ukrwienie organizmu, które jest kluczem do dłuższej młodości i witalności. Lepiej ukrwione ciało jest lepiej dotlenione, przez co nasz organizm pozbywa się toksyn wraz z wydalanym potem i poprawia swój metabolizm. Sport powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej przez przyspieszenie przemiany materii, ćwiczenia fizyczne zwłaszcza brzucha usprawniają pracę jelit, co zapobiega wzdęciom, zaparciom, nadmiernej produkcji gazów itp. Dobrze dotleniony organizm to zdrowy i młody organizm!

Wysiłek fizyczny stymuluje prace hormonów, w tym hormonu wzrostu regulując gospodarkę hormonalną. Ponadto pomaga pozbyć się złego cholesterolu i ustabilizować ciśnienie krwi. Codzienna dawka ćwiczeń działa pobudzająco na cały organizm lepiej niż poranna mocna kawa. Dodatkowo sport wzmacnia system immunologiczny, co przekłada się na zwiększoną odporność i mniejsze ryzyko zachorowań w okresie wiosennym i jesiennym. Sport zwłaszcza zimowy hartuje nasze ciała.

sport-to-zdrowie

Sport zapewnia nam dobre samopoczucie i lepszą kondycję psychiczną, pomaga rozstać się ze złym, destrukcyjnym nastrojem, a nawet z depresją. Wspiera w walce ze stresem i jest najlepszym, co istotne – darmowym lekiem bez recepty na wszystkie dolegliwości fizyczne i psychiczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x