Jakie rolki kupić?

Przy kupnie rolek ważny jest nie tylko rozmiar i kształt, który odpowiada naszym gustom, ale odpowiednie parametry, które posiadają dobrze zrobione rolki. To szczególnie ważna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę, jeśli nie chcemy doznać kontuzji.

Rolki jakie wybrać

Decydując się na kupno dobrej jakości rolek powinniśmy być przygotowani na wydatek rzędu 300-600 zł. Rolki znanej firmy specjalnie przygotowane i odpowiedniej jakości wymagają nieco większego wydatku, który jednak w czasem się opłaci. Przede wszystkim postawmy sobie pytanie czego oczekujemy? Gdzie będziemy się w nich poruszać? Czy chcemy jeździć szybko po mieście, czy tylko rekreacyjnie? Bowiem w zależności od naszych zapotrzebowań będziemy wymagać innego rodzaju rolek. Najlepiej w tej kwestii spytać o poradę sprzedawcę w sklepie sportowym. Nie wolno zapominać o ważnej zasadzie: im dłuższa szyna, tym większe koła, co z kolei niesie ze sobą zwiększoną szybkość, ale mniejszą zawrotność.

jakie-kupowac-rolki

Zwróćmy również uwagę na materiał, z którego wykonane jest obuwie do rolek. Musi być wytrzymały i odpowiednio sztywny, mocno przylegający do nogi. W przeciwnym wypadku noga nie będzie odpowiednio usztywniona, a zwiększony luz może powodować problemy z utrzymaniem równowagi i w konsekwencji kontuzje.

Najważniejsze są jednak koła, a głównie materiał, z którego są wykonane. Plastikowe koła najczęściej spotykane nie nadają się raczej do codziennej jazdy. Szybko niszczeją, robią się na nich obtarcia, przez co tracimy komfort jazdy. Najlepszy materiał na koła do rolek to poliuretan. Koła miękkie bardziej nadają się do jazdy, gdyż zwiększają przyczepność do podłoża i choć wprawdzie wolniej się na nich poruszamy niż na plastikowych, to jednak takie właśnie tłumią wibracje i polepszają jakość poruszania się po drodze. Osoby początkujące powinny skorzystać z rady doświadczonych rolkarzy, a przed kupnem sprzętu również wspomóc się radą sprzedawcy.

Nie wolno zapominać o ochraniaczach, nigdy nie wiadomo przecież jak może skończyć się nasza pierwsza jazda. Nauka jazdy na rolkach może być długa, męcząca i powodować bolesne upadki, obtarcia i sińce. Jednak warto poświęcić temu czas i wykazać się cierpliwością, gdyż późniejsza jazda przyniesie nam sporo satysfakcji i przyjemności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x