Jak wybrać dobre rolki?

Sezon za rolki to okres od wiosny do wczesnej jesieni. W porze zimowej również można cieszyć się jazdą na rolkach po specjalnie zaprojektowanych torach jazdy, jednak nie w każdym mieście takowe istnieją. Nie ulega jednak wątpliwości, że jazda na rolkach to jeden z najprzyjemniejszych sportów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Łyżworolki

Jazda na rolkach jest przyjemna i zdrowa, gdyż nie wymaga dużej kondycji fizycznej, ani specjalnych umiejętności, a doskonale wpływa na nasz stan zdrowia. Wzmacnia kości, mięśnie, wysmukla sylwetkę, wspomaga krążenie krwi, dotlenia organizm, powoduje zwiększenie endorfiny – hormonu szczęścia, przez co nabieramy kondycji fizycznej, sprawności, czujemy się również szczęśliwsi, poprawia nam się samopoczucie.

jakie-rolki-wybrac

Jedyną istotną sprawą jest opanowanie sztuki utrzymania równowagi i poruszania się na rolkach. Z czasem nabierzemy większej pewności siebie i będziemy poruszać się znacznie szybciej i sprawniej. Podstawą są oczywiście chęci oraz dobre rolki idealnie dopasowane do naszych stóp. Kiepskiej jakości, źle dopasowane roli mogą nam przysporzyć nie tylko problemów z poruszaniem się, ale powodować liczne kontuzje i późniejsze bóle mięśni. Lepiej nie ryzykować i zainwestować w dobry sprzęt, z którego możemy korzystać przez wiele lat.

Jazda na rolkach to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu zarówno samemu, jak i z rodziną czy przyjaciółmi. Można je wykorzystywać nie tylko dla relaksu i „rozruszania kości”, ale również nadają się jako środek transportu, którym możemy poruszać się po chodnikach na przykład wybierając się w odwiedziny do koleżanki lub na szybkie zakupy do pobliskiego sklepu.

Jakie rolki kupić

Najważniejszym jest wybrać odpowiedni sprzęt, co dla osób praktykujących od wielu lat nie będzie stanowić żadnego problemu. Zwłaszcza dla tych, którzy uprawiają jazdę na rolkach od dzieciństwa bez względu na ty czy wykorzystują rolki do szybkiej jazdy, do jazdy rekreacyjnej, czy do robienia tricków. Do każdego bowiem sposobu poruszania się są oddzielne rolki. Jednak dla początkujących osób zainteresowanych jazdą poleca się wizytę w dobrym sklepie z artykułami sportowymi i rozmowa z doświadczonym sprzedawcą.

W Internecie pełno jest informacji odnośnie wyboru rolek. Musimy zdać sobie sprawę, do czego będziemy je potrzebować, jak chcemy spędzać na nich czas, po jakim terenie chcemy się poruszać itp. Z wyborem dobrych rolek nie powinno być problemu jeśli kupujemy je po raz pierwszy lub nie jeździliśmy na rolkach od wielu już lat.

Na rynku istnieje wiele dobrych i polecanych modeli rolek znanych firm sportowych, które warte są uwagi. Zanim jednak dokonany wyboru musimy mieć podstawową wiedzę odnośnie rolek. Do wyboru mamy miedzy innymi rolki rekreacyjne zwane inaczej fitness, które są najczęściej spotykane i najchętniej kupowane zwłaszcza przez kobiety, rolki regulowane, które dopasowujemy do rosnącej stopy (idealne dla dzieci), rolki hokejowe i szybkościowe dla trenujących i rolki freestylowe, które nadają się głównie do robienia różnych tricków dla zaawansowanych.

Kupując rolki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na but, jego rozmiar, ułożenie, zabezpieczenia oraz materiał, z którego jest wykonany. A także na kółka, z czego są zrobione, na ich funkcjonalność i mobilność oraz na dodatkowe gadżety uprzyjemniające i ułatwiające jazdę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x