Kiedy wynaleziono telefon?

Wynalezienie telefonu

Telefon – stacjonarny czy komórkowy, nie ma znaczenia, bo i tak w XXI wieku nie potrafimy się już bez niego obejść. Korzystamy z telefonów w pracy, w domu, na mieście, na spotkaniach, dzwonimy, by przekazać ważne informacje lub po prostu porozmawiać. Dawniej telefon służył tylko i wyłącznie do rozmowy pomiędzy dwoma osobami i tym samym wymianie informacji, dziś telefon jest traktowany bardziej, jako gadżet i służy głównie rozrywce.

Kiedy wynaleziono telefon?

Współczesne telefony komórkowe są podręczne i można je zabrać w każde miejsce. W torebkach, teczkach i plecakach istnieją nawet specjalne kieszenie na telefony komórkowe. Komórki możemy wykorzystywać na setki sposobów: dzwonimy, wysyłamy SMS-y, MMS-y, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, trzymamy w nich albumy i nagrania, telefon służy jako dyktafon, ma wbudowaną kamerę, a nawet daje możliwość korzystania z Internetu, grania w gry itp. Dziś samo określenie „telefon” jest już nie na miejscu. Niegdysiejszy telefon stał się przedmiotem rozrywki, który pozwala nam kontaktować się ze światem, daje poczucie kontroli nad swoim życiem, pozwala zachować czar wspomnień z weekendowej imprezy pod postacią zdjęć, daje możliwość porozumienia się nawet osobom głuchoniemym za pomocą pisania tekstów i wysyłania zdjęć. Nie trzeba nawet z niego dzwonić. Ma tysiące innych alternatyw. A przede wszystkim zabija czas dostarczając nam rozrywki nawet wówczas, gdy musimy czekać w długiej kolejce do kasy, czy do lekarza. Wystarczy włączyć odpowiednią aplikację.

kiedy-wynaleziono-telefon

Kto i kiedy wynalazł telefon

Era telefonów stacjonarnych powoli dobiega końca, aczkolwiek w wieku domach, a przede wszystkim w zakładach pracy i firmach wciąż funkcjonują i mają się dobrze. Telefony stacjonarne od zawsze służyły i służą tylko i wyłącznie do dzwonienia i dobierania połączeń. I taki był ich pierwotny cel. Ten wspaniały i niezwykle pożyteczny wynalazek zawdzięczamy angielskiemu wynalazcy imieniem Aleksander Graham Bell, który żył na przełomie XIX i XX wieku, w złotej erze odkryć i wynalazków, które przyspieszyły rozwój technologii i cywilizacji. Jego słynne słowa wypowiedziane po raz pierwszy przez telefon, który wynalazł brzmiały: „Panie Watson, proszę przyjść, potrzebuję pana”, a stało się to dokładnie 10 marca 1876 roku.

W tym czasie żyło wielu genialnych wynalazców i naukowców, którzy mieli również podobne pomysły, jednak to jego wynalazek został, jako pierwszy zatwierdzony i opatentowany. Bell odkrył, że każdy rodzaj głosu można przeobrazić w impuls elektryczny i dowolnie go przesyłać w różne strony za pomocą zwykłego kabla. Pierwsze rozmowy telefoniczne były niezwykle trudne i niewygodne. Aparaty były ogromne, dźwięki zagłuszane i piszczące, a ludzki głos zniekształcony. Dopiero w czasie starano się coraz bardziej udoskonalać technikę telefonowania i dziś możemy cieszyć się rozmowami w każdym momencie i w niemal każdym miejscu na ziemi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x