Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać basen ogrodowy? - epytania.pl Jaki wybrać basen ogrodowy? - epytania.pl

Jaki wybrać basen ogrodowy?

Posiadając dom lub domek letniskowy na własnej działce warto zaopatrzyć się w domowy basen ogrodowy zwłaszcza, jeśli mamy małe dzieci. Posiadanie takiego basenu z pewnością da im wiele radości i zabawy, a i dorośli mogą z niego korzystać w upalne, wakacyjne dni.

Basen ogrodowy

Niegdyś uważano posiadanie takiego basenu to rozrywka dla osób majętnych, jednak dziś niemal każda rodzina z dziećmi może pozwolić sobie na jego zakup. Koszt basenu ogrodowego waha się w przedziale od kilkuset złotych do kilku tysięcy w zależności od naszych zasobów finansowych, potrzeb i oczekiwań. Jest to wydatek jednorazowy, przynoszący mnóstwo frajdy dla całej rodziny. Możemy korzystać z niego z upalne lato, nauczyć pływać swoje pociechy, wykorzystać w sezonie grillowym, podczas spotkań rodzinnych, przyjacielskich i imprez na przykład urodzinowych dla dzieci i młodzieży. Same plusy!

jaki-basen-ogrodowy

Wybór basenu ogrodowego

Obecnie na rynku możemy natknąć się na baseny rozporowe lub stelażowe, czy drewniane kosztujące w zależności od materiału i wielkości nawet do kilku tysięcy złotych. Można również wybrać model przenośny, jeśli chcemy korzystać z niego w różnych miejscach na naszym podwórku. Stałe baseny zwane inaczej stacjonarne są jednak bardziej wytrzymałe niż przenośne. Basen stacjonarny wymaga zamówienia ekipy montażowej, która zajmie się jego postawieniem.

Istnieją również tradycyjne dmuchane baseniki dla dzieci, które nie są zbyt wytrzymałe, można je kupić w okresie wakacyjnym niemal w każdym supermarkecie. Są bardzo popularne, idealnie stworzone dla zabawy dla dzieci.

Baseny rozporowe są bardziej wytrzymałe od zwykłych dmuchanych, jednak dużo słabsze i co za tym idzie tańsze od stelażowych w cenie do kilkuset złotych. Są dużo większe, wydajniejsze i głębsze od dmuchanych. Zawsze mają doczepiane drabiny, bez których wejście byłoby utrudnione. Są okrągłe, a woda, która się w nich znajduje nadaje im kształt i sztywność, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z nich przez wiele osób. Podobnie jak w przypadku basenów stelażowych i drewnianych, które są jeszcze mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Najczęściej modele są większe od typowych rozporowych, z wbudowaną drabinką i nie dają możliwości przenoszenia ich po ogrodzie. Takie baseny już na stałe wpisują się w całokształt krajobrazu ogrodowego naszej działki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x