Jakie nożyce do żywopłotu?

Nie można utrzymać żywopłotu w idealnym stanie, jeśli nie zaopatrzymy się w porządne nożyce stworzone specjalnie do celów pielęgnacyjnych naszego żywopłotu. Umożliwiają nie tylko prostowanie i podcinanie wystających fragmentów, które psują całość, ale dzięki nim możemy stworzyć z naszego żywopłotu majestatyczne figury, które uatrakcyjnią nasz ogród.

Żywopłot

Rolą żywopłotu jest nie tylko odgradzanie naszej posiadłości i ochrona przed niepożądanym widokiem przechodniów, ale dodatkowo spełnia on funkcję ozdobną dla naszego podwórka. Możemy nadać mu taki kształt, jaki chcemy wedle naszego gustu.

Nożyce do żywopłotu

Żywopłot może być prosty, ciągnący się wzdłuż posiadłości, falowany, ścięty w geometryczne kształty, możemy również wycinać w nim figury itp. Możliwości jest wiele, wystarczy skorzystać z wyobraźni. Wybierając odpowiednie nożyce do naszego żywopłotu należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy: od ostrzy poprzez rękojeść.

Na rynku obecnie dostępne jest mnóstwo takich nożyc. Wyróżniamy ogółem nożyce ręczne zwane popularnie sekatorami, które sprawdzają się głównie przy pielęgnacji żywopłotu, podcinaniu gałązek, wyrównywaniu niedoskonałości. Są niewielkie, poręczne i każdy posiadacz żywopłotu powinien je mieć w domu.

nozyce-do-zywoplotu

Nożyce elektryczne z kolei są dużo większe i wymagają użycia prądu, mogą sprawiać kłopot przy podcinaniu przez umocowany do nich kabel. Niekiedy potrzebny jest dodatkowo przedłużacz. Nie robią jednak zbyt wiele hałasu i tną sprawniej niż wspomniane sekatory.

W przeciwieństwie do elektrycznych nożyce spalinowe są wprawdzie dużo wydajniejsze, ale wymagają specjalistycznego doświadczenia. Dodatkowo mogą robić sporo hałasu przy używaniu. Są duże, ciężkie, ale można dzięki nim nie tylko wyrównywać żywopłot, ale robić z niego przeróżne kształty.

Wyróżniamy jeszcze nożyce ładowane za pomocą akumulatora, którego wydajność starcza na około godzinę. Nie wymagają jednak kabla, są wygodne i dobrze się z nimi pracuje.

Przy kupnie nożyc należy zastanowić się czego oczekujemy, jaki chcemy mieć żywopłot oraz zwrócić uwagę na wagę i wielkość nożyc. Każdy żywopłot jest nieco inny i wymaga innego traktowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x