Jakie rośliny na skalniak?

Na naszym domowym skalniaku sadzamy przeróżne rośliny, które swoim pięknem ozdobią i złagodzą jego surową naturę. Możemy zastosować roślinki zielone, przypominające mech lub posadzić kolorowe kwiaty przystosowane do warunków panujących wśród skał.

Skalniak

Skalniaków jest bardzo wiele – poniżej prezentujemy propozycję zagospodarowania z korzeniem i białymi kamieniami.

jakie-rosliny-skalniakowe-wybrac

Rośliny na skalniak

Na naszym skalniaku powinniśmy sadzać rośliny nizinne, nie wysokogórskie, gdyż te przyzwyczajone do warunków panujących na górskich terenach mogłyby u nas nie przetrwać. Nasz skalniak możemy dekorować roślinnością przez cały rok, sadzać na nich zarówno zioła, jak i roślinność o intensywnych barwach i zapachu. Jeśli chodzi o te pierwsze doskonale sprawdzają się lawenda, tymianek, czy też oregano. Możemy również posadzić zarówno rośliny liściaste, jak i iglaste, które wprawdzie nie będą robić tak dużego wrażenia jak kwiaty, ale z pewnością zaskoczą nas swoją wytrzymałością i odpornością na warunki zewnętrzne.

Roślinki cebulowe są wyjątkowo piękne ze względu na swoje kwiaty, jednak są bardzo delikatne i szybko tracą swój urok. Najmocniejszym typem roślin rosnących na skalniaku są rośliny iglaste odmiany karłowej, które potrafią świetnie wkomponować się w naturę skał, dodają charakteru pozostałym roślinom, są wytrzymałe i dodatkowo cieszą oko swym widokiem, a zwłaszcza urozmaiconym kształtem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x