Jaki wybrać nawóz do trawnika?

Regularne nawożenie trawnika jest taką samą koniecznością jak podcinanie, koszenie, czy podlewanie w okresie intensywnych upałów. Czym jednak nawozić nasz trawnik, by wyglądał i prezentował się naprawdę wyjątkowo? Okazuje się, że mamy do wyboru wiele nawozów dostępnych w sklepach ogrodowych, jednak nie każdy jest dla naszego trawnika odpowiedni.

Nawożenie trawnika

Samo systematyczne koszenie trawnika to niestety za mało, by trawa zachowała swoją świeżość, witalność, rosła i pięknie się prezentowała. Dodatkowo trawa potrzebuje odpowiednich minerałów i wzmocnienia, które znaleźć można w dobrze dobranych pod względem jakościowym nawozach. Zwykle stosuje się nawozy mineralne.

Warto spytać doświadczonego sprzedawcę w sklepie ogrodniczym o typy nawozów, które można zakupić. Istnieją bowiem nawozy zarówno wiosenne, jak i jesienne. Te ostatnie zawierając dużą ilość potasu wzmacniają i dostarczają trawie cennych minerałów w zależności od warunków pogodowych. Co bardzo istotne są odporne na zimowe mrozy i śniegi, dzięki czemu przez cały okres trwania zimy nieustannie trawę odżywiają. Warto sprawdzić skład nawozu, najczęściej stosowanym i najchętniej kupowanym jest nawóz, w którym znajduje się duża ilość azotu. Pierwiastek ten wzmacnia i regeneruje trawę, a także wpływa na zdrowy wzrost mocno zielonych liści.

Nawozy mają postać sproszkowaną lub granulek, które można rozsypać na trawie najlepiej wiosną, by pobudzić ją do życia po zimie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o