Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać nawóz do trawnika? - epytania.pl Jaki wybrać nawóz do trawnika? - epytania.pl

Jaki wybrać nawóz do trawnika?

Regularne nawożenie trawnika jest taką samą koniecznością jak podcinanie, koszenie, czy podlewanie w okresie intensywnych upałów. Czym jednak nawozić nasz trawnik, by wyglądał i prezentował się naprawdę wyjątkowo? Okazuje się, że mamy do wyboru wiele nawozów dostępnych w sklepach ogrodowych, jednak nie każdy jest dla naszego trawnika odpowiedni.

Nawożenie trawnika

Samo systematyczne koszenie trawnika to niestety za mało, by trawa zachowała swoją świeżość, witalność, rosła i pięknie się prezentowała. Dodatkowo trawa potrzebuje odpowiednich minerałów i wzmocnienia, które znaleźć można w dobrze dobranych pod względem jakościowym nawozach. Zwykle stosuje się nawozy mineralne.

Warto spytać doświadczonego sprzedawcę w sklepie ogrodniczym o typy nawozów, które można zakupić. Istnieją bowiem nawozy zarówno wiosenne, jak i jesienne. Te ostatnie zawierając dużą ilość potasu wzmacniają i dostarczają trawie cennych minerałów w zależności od warunków pogodowych. Co bardzo istotne są odporne na zimowe mrozy i śniegi, dzięki czemu przez cały okres trwania zimy nieustannie trawę odżywiają. Warto sprawdzić skład nawozu, najczęściej stosowanym i najchętniej kupowanym jest nawóz, w którym znajduje się duża ilość azotu. Pierwiastek ten wzmacnia i regeneruje trawę, a także wpływa na zdrowy wzrost mocno zielonych liści.

Nawozy mają postać sproszkowaną lub granulek, które można rozsypać na trawie najlepiej wiosną, by pobudzić ją do życia po zimie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x