Jak zrobić latawiec?

Puszczanie latawców to wspaniała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i młodzieży. Przynosi sporo frajdy, uczy szacunku wobec sił natury, a co najważniejsze jest ogólnie dostępna. Wystarczy zrobić samemu w domu latawiec i wykorzystać wietrzną pogodę.

Latawiec

Puszczanie latawców jest stare i dobrze znane naszym przodkom od pokoleń. Stanowi fantastyczny sposób wykorzystania siły wiatru dla zabawy i uczy cierpliwości i kreatywności w tworzeniu własnych latawców. Oczywiście można kupić latawiec już zrobiony dostępny w sklepach. Można go jednak samemu wykonać na swój sposób. Z pewnością przysporzy to nam więcej przyjemności.

Latawiec dla dzieci

By wykonać latawiec domowej roboty należy przygotować dwa drewniane patyki oraz lekki, aczkolwiek wytrzymały materiał. Możemy z niego wyciąć wspaniałe wzory, pomalować go farbami, stworzyć z niego latawiec w formie motyla, ptaka, czy innego zwierzęcia. Pozwólmy ponieść się wyobraźni, tylko od nas zależy jak bardzo urozmaicony będzie nasz latawiec.

jak-zrobic-latawiec

Jak zbudować latawiec

Dla początkujących najlepszym pomysłem będzie wykonanie klasycznego latawca w kształt krzyża. Do tego powinno się przygotować wspomniane wyżej patyki. Owe patyki powinny być lekkie, najlepiej nadają się do tego cienkie listwy, które przybijamy gwoździami w kształt krzyża. Pamiętaj, żeby górna część była krótsza od dolnej. Następnie połącz listewki sznurkiem tworząc szkielet latawca. Materiał, z którego chcesz stworzyć swój latawiec powinien być wycięty w ten sam kształt, co szkielet latawca i przyklejony lub obwiązany sznurkami do szkieletu na tyle mocno, by nie odczepił się w trakcie latania. Zbyt lekko związany może zostać rozszarpany przez wiatr. Na materiale możemy narysować dowolne obrazki i kształty.

Nie wolno zapominać o zrobieniu ogona latawca w postaci wijącego się kolorowego sznurka lub kokardek na długość około 2-3 metrów. Będzie on potrzebny przy puszczaniu latawca. Możesz do tego wykorzystać dowolny materiał: grube taśmy, wstążki z przyklejonymi kokardkami, tasiemki satynowe, jedwabne czy welurowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x