Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak znaleźć swoją pasję? - epytania.pl Jak znaleźć swoją pasję? - epytania.pl

Jak znaleźć swoją pasję?

Jaką masz pasję? Jakie są Twoje zainteresowania? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to dobrze trafiłeś. Znalezienie hobby nie jest łatwe, ale możliwe. Warto podjąć trud poszukiwania swojej pasji, ponieważ może ona być doskonałą odskocznią od codzienności, a nawet stać się sposobem na życie.

Jak znaleźć hobby

Zastanawiając się jak znaleźć swoją pasję musisz po prostu zacząć jej szukać! Nie oczekuj, że zapuka ona do Twoich drzwi lub objawi Ci się w trakcie oglądania powtórki ulubionego serialu. Szukaj wszędzie, do dyspozycji masz cały Internet, który oferuje ciekawe strony bogate w specjalistyczne artykuły, na forach i grupach znajdziesz ludzi, którzy dzieląc się swoimi doświadczeniami być może zarażą swoją pasją i Ciebie, będą też pomocni, gdy zaczniesz przygodę z odkrywaniem swoich zainteresowań.

Poszukiwania te ułatwią Ci również książki, magazyny, poradniki. Idąc do księgarni nie musisz precyzować swoich pasji, sięgnij po coś co wyda Ci się interesujące, choć może być to odległy temat lub kompletnie nie związany z Twoimi dotychczasowymi zainteresowaniami. W poszukiwaniu hobby pomogą Ci również ludzie, bądź otwarty na nowe znajomości, pielęgnuj inspirujące relacje. Obserwuj, podróżuj, słuchaj, próbuj – każde takie działanie przybliży Cię do celu jakim jest odnalezienie życiowej pasji.

Pasja, hobby

Dziecięce marzenia wydają się niepoważne i abstrakcyjne, jednak to one mogą być kluczem do odnalezienia pasji w dorosłym życiu. Twoje marzenia z tego okresu są niezwykle ważne, ponieważ odzwierciedlają rzeczywiste pasje. Marząc jako dziecko nie miałeś świadomości własnych ograniczeń i tego, jak świat może utrudniać ich realizację, są zatem szczere i „nie  skażone” żadnymi opiniami. Poświęć chwilę, aby przypomnieć sobie co lubiłeś robić lub kim chciałeś być. Jeśli masz problemy z taką analizą zawsze możesz skorzystać z pomocy mamy, babci czy starszego rodzeństwa.

jak_znalezc_hobby

Rozmowa

Po tym jak przypomniałeś sobie dziecięce marzenia, sięgnij także to momentów kiedy ostatni raz czułeś się spełniony, szczęśliwy, zadowolony z siebie. Kiedy robiąc coś straciłeś poczucie czasu, a dana czynność pochłonęła Cię bez reszty? Zastanów się także nad tym, co chciałbyś osiągnąć w życiu, o czym lubisz rozmawiać z innymi lub co wywołuje w Tobie dreszczyk emocji, kiedy o tym mówisz lub to robisz. Czy w Twoim kalendarzu są wydarzenia, aktywności, których nie możesz się doczekać, a może w ramach obowiązków zawodowych jest coś, co sprawia Ci szczególną radość? Taka wewnętrzna rozmowa z samym sobą z pewnością pomoże Ci odnaleźć pasję.

Złota rybka

Wyobraź sobie, że może ona spełnić Twoje 3 życzenia. Co by to było? Czego dotyczyłyby Twoje prośby? Odpowiadając sobie na te pytania również możesz odnaleźć swoją pasję. Jakie są powody Twoich pragnień, co dzięki nim zyskasz i dlaczego właśnie takie życzenia zagwarantują Ci szczęście? Takie rozważania być może nie wprost i od razu, ale naprowadzą Cię na szlak, który prowadzi do Twojej pasji.

Wolontariat

Pomyśl nad tym, co mógłbyś robić charytatywnie, co sprawia Ci przyjemność i nie oczekujesz za to zapłaty. Które z podejmowanych przez Ciebie działań mimo, że miałyby charakter obowiązku wykonywałbyś z radością, a w ich trakcie się relaksował? Niestandardowe spojrzenie na swoje działania, przez pryzmat charytatywnej aktywności również może Ci pomóc odnaleźć pasję.

Opinie innych

W poszukiwaniu pasji mogą Ci pomóc także inni. Czasem nie dostrzegasz swoich zdolności czy zalet, które są oczywiste dla otaczających Cię osób. Ich opinia, sugestie i motywacja mogą Cię naprowadzić na kierunek, w którym powinieneś się rozwijać, a który może stać się Twoją pasją.

Ciekawość świata, otwartość na ludzi i wytrwałość to cechy osoby, która szuka swojego hobby. Rozwijaj je, a zobaczysz, że nadejdzie taki moment, gdy poczujesz, że to co robisz to Twoja PASJA.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x