Jaki wybrać ustnik do trąbki?

W zasadzie trudno jest polecić komuś konkretny ustnik do trąbki. Każdy miłośnik muzyki i pasjonata instrumentów dętych wybiera sam dla siebie swój ustnik, który będzie odpowiadał mu pod względem obudowy, a także dopasowania do budowy ust.

Ustnik do trąbki jaki wybrać

Istnieją w sklepach muzycznych i na muzycznym rynku sprzedażowym duże ilości ustników w różnych wielkościach. Klasyczny ustnik do trąbki jest niezbyt duży, ale to my sami musimy podjąć decyzję w czasie zakupu, który będzie spełniał nasze wymagania.

Idealnie dopasowany ustnik świetnie komponuje się z budową naszych ust, w zależności od tego, czy posiadamy duże, czy małe i wąskie usta, także budowa zębów i ich ułożenie odgrywają niemała rolę w procesie wydobywania dźwięku z trąbki. Słynni jazzmani posiadali w swojej kolekcji mnóstwo ustników, które dobierali w zależności od tego, co grali niekiedy zmieniając je kilkukrotnie w czasie koncertu. Możesz pozwolić sobie jeśli posiadasz możliwości finansowe na zakup kilku ustników, dzięki czemu będziesz mógł je wymieniać w zależności od potrzeby. Z czasem ustniki wymagają koniecznej zmiany na nowe i tym samym dopasowywania je do kształtu swoich ust.

Wiele sklepów muzycznych posiada możliwość wypróbowania i przetestowania ustników przed zakupem dzięki czemu dokładniej sprawdzisz, który nadaje się idealnie dla twojego instrumentu oraz twoich ust.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x