Jaki wybrać odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne stają się coraz bardziej popularne w burach i urzędach, które przez swoją dużą przestrzenność powodują problemy z regularnym sprzątaniem, wymagając sporego nakładu pracy. Idealnie nadają się również do dużych domów i posiadłości, a dzięki zainstalowanemu zasilaniu możemy szybciej i dokładniej posprzątać przestrzeń.

Jaki odkurzacz wybrać

Warto zakupić centralny odkurzacz, jeśli mieszkamy w dużym domu, wielometrowym i nie zawsze mamy czas na dokładnie posprzątanie pokoi. Jednocześnie należy zaznaczyć, że odkurzacz centralny jest wart zakupienia tylko w przypadku, gdy rozpoczynamy budowę budynku. Wówczas możemy go zamontować i korzystać z jego funkcji po wybudowaniu. W innym razie jego zamontowanie może okazać się niemożliwe lub trudne do zrobienia.

Centralny odkurzacz stanowi spora instalacja składająca się z jednostki centralnej, w skład której wchodzą rury PCV rozmieszczone po całym budynku oraz zamontowane w ścianach gniazda, do których podłączamy węża ssącego i ewentualne dodatki. Wąż ssący różni się od typowego węża w tradycyjnym odkurzaczu, gdyż posiada długość nawet 9 metrów, co świetnie sprawdza się w przypadku ogromnych salonów, czy biur o dużej powierzchni, a także długich korytarzy.

Zaletą instalacji odkurzaczy centralnych jest wygoda w korzystaniu z ich funkcji, możliwość dokładnego odkurzenia każdego rodzaju powierzchni bez konieczności szukania gniazdka, większa moc odkurzacza, który posiada silniejsze ssanie niż tradycyjne mniejsze odkurzacze, a co bardzo ważne taki odkurzacz pozwala na sprzątnie pomieszczeń nawet w godzinach pracy, gdyż urządzenie centralne jest zainstalowane w środku budynku, dzięki czemu odkurzanie jest ciche.

By kupić dobrej jakości odkurzacz centralny warto zwrócić uwagę na parametry takie jak: moc silnika i moc ssącą, wspomniany wyżej poziom hałasu w czasie pracy urządzenia, przepływ powietrza, możliwość naprawy czy wymiany elementów przy ewentualnej awarii, długość węża w zależności od wielkości powierzchni i wydajność odkurzacza również na dodatkowe funkcje urządzenia w zależności od marki i modelu. Koszt zakupu takiego odkurzacza waha się w przedziale kilku tysięcy złotych, jednak po czasie zauważymy opłacalność zakupu i zwrot kosztów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x