Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak pozbyć się mrówek? - epytania.pl Jak pozbyć się mrówek? - epytania.pl

Jak pozbyć się mrówek?

Polska gościnność kończy się w momencie, kiedy w domu pojawiają się mrówki. Doceniamy ich dobroczynną działalność w ogrodzie, jednak osiedlając się w naszej kuchni automatycznie przypisywany im jest status wroga.  Ci niechciani goście mogą spowodować wiele szkód w naszym domu, warto więc z nimi walczyć. Pomocne w tym będą poniższe metody.

Zwalczanie mrówek

Zanim przystąpimy do ataku, warto poznać sposoby, dzięki którym zapobiegniemy pojawieniu się mrówek w przyszłości. Musimy pamiętać, że ich głównym celem jest szukanie pożywienia, dlatego też większość czynności, które musimy mieć na uwadze, aby mrówki nie pojawiły się u nas w domu, dotyczą przechowywania artykułów spożywczych.

Aby uniknąć mrówek:

  • myj naczynia zaraz po spożyciu posiłku. Nic ich tak nie kusi, jak resztki pozostawione na talerzach,
  • przechowuj jedzenie w szczelnych pojemnikach, woreczkach lub miejscach trudnych dla mrówek do zdobycia,
  • regularnie opróżniaj kosz, najlepiej codziennie wynoś śmieci,
  • dbaj o czystość, systematycznie ścieraj blaty, podłogi i stoły. Nawet najdrobniejsze okruszki mogę być zachętą dla mrówek, aby pojawić się w naszym domu.

Sposób na mrówki

Możesz posłużyć się mechanicznymi barierami, które utrudnią mrówkom komunikację i przemieszczanie się. W tym celu:

  • postaraj się uszczelnić pęknięcia murów i ścian,
  • zalep otwory wokół rur wodociągowych i instalacji grzewczej,
  • za pomocą specjalnych preparatów spryskaj miejsca wokół szczelin, dzięki którym mrówki dostają się do wnętrza, a także przewody, kanały i listwy podłogowe,
  • w miejscach, gdzie najczęściej widzisz mrówki zastosuj substancje, które je odstraszają, takie jak: ocet, czosnek, olejek cytrusowy, kreda, talk kosmetyczny, zasypki dla niemowląt, liście laurowe oraz pieprz.

jak_usunac_mrowki

Chcąc bezpośrednio walczyć z wrogiem, zbieraj mrówki za pomocą odkurzacza, pamiętając o regularnej wymianie filtra. W tym celu możesz użyć także ściereczki nasączonej płynem Cif. Widząc mrówki potraktuj je zabójczą mieszanką, składającą się z 2 szklanek wody, z 1 łyżeczki alkoholu oraz 1 łyżeczki płynu do mycia naczyń.

Domowe sposoby na mrówki

Jeśli uda Ci się odkryć mrowisko, oblej je mieszanką z olejku kamforowego (1/10) i alkoholu etylowego (9/10) lub wrzuć do niego resztki zużytej kawy, która osłabi ich węch.

Niechciani goście, którzy czasem pojawiają się w naszym domu mogą być informacją, że powinniśmy bardziej zadbać o porządek lub zmienić system przechowywania żywności. Mrówki szukając pożywienia są niezwykle wytrwałe, musimy zatem liczyć się z faktem, że całkowite pozbycie się ich może zająć trochę czasu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x