Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co to jest orgazm? - epytania.pl Co to jest orgazm? - epytania.pl

Co to jest orgazm?

Z pojęciem orgazmu wiąże się wiele pytań i wątpliwości. Co to jest orgazm, jak osiągnąć orgazm, jak wywołać orgazm u partnera, jak zwiększyć moc orgazmu – to tylko niektóre pytania nasuwające się w odniesieniu do tego tematu. Należy jednak pamiętać, że każdy z nas jest inny, także w kwestii seksualności. Każdego z nas podnieca co innego, a więc osiągnięcie orgazmu jest niezwykle indywidualną kwestią. Jest jednak kilka cech orgazmu, które łączą większość z nas i można pokusić się o stwierdzenie, że są uniwersalnymi jego wyznacznikami.

Tak więc czym jest orgazm?

Jest to najbardziej intensywnie odczuwalny moment stosunku, masturbacji czy innej stymulacji seksualnej. Najczęściej trwa kilka sekund i wiąże się z bardzo mocną reakcją całego ciała. U kobiety zwykle kończy się silnymi skurczami pochwy oraz dolnej części macicy, a u mężczyzny wytryskiem i skurczami moszny. Po osiągnięciu orgazmu odczuwamy przyjemne odprężenie, zaspokojenie i błogostan.

Objawy orgazmu

Do najczęstszych i najpowszechniej spotykanych objawów zbliżającego się orgazmu, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn zaliczamy skurcze w obrębach narządów płciowych. Udział w szczytowaniu jednak biorą także nasze mięśnie twarzy. Skurcze powodują, że mimowolnie pojawiają się na niej różne grymasy. U kobiet często spotykanym objawem orgazmu jest także wyginanie kręgosłupa, przy jednoczesnym wypychaniu piersi do przodu. Orgazm powoduje także odczuwalne skurcze mięśni pośladkowych, a także mięśni ud i ramion.

Często orgazmowi towarzyszą także uczucie ciepła i przyjemne dreszcze rozchodzące się po naszym całym ciele.

Do innych objawów orgazmu należy także przyspieszony oddech. Pojawia się już w fazie podniecenia i trwa do samego końca orgazmu, a także chwilę po nim. Dzieje się tak, ponieważ sam stosunek, a także przeżycie orgazmu to dla naszego organizmu spory wysiłek. Poza tym w momencie podniecenia w naszym organizmie zwiększa się ciśnienie krwi i zaczyna ona szybciej krążyć, więc aby ją dotlenić, oddychamy szybciej. Podczas orgazmu możemy też wydawać niekontrolowane dźwięki, takie jak na przykład westchnienia, krzyk czy jęki, nie jest to jednak regułą.

Na kolejnej stronie znajdziesz ciekawostki związane z orgazmem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x