Jaki wybrać ciśnieniomierz?

Osoby mające problemy z ciśnieniem, leczące się, a przede wszystkim takie, które stale muszą kontrolować swoje ciśnienie powinny mieć w swojej domowej apteczce własny ciśnieniomierz. Jest to z pewnością zakup opłacalny, który pozwala na systematyczne monitorowanie ciśnienia bez kłopotliwych wizyt u lekarza, kiedy tylko chcemy.

Ciśnieniomierz

Istnieją dostępne na rynku ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe. Te pierwsze są najczęściej spotykane, wykorzystywane przez lekarzy i stosunkowo tanie. Poza tym cieszą się nie tylko powodzeniem wśród pacjentów, ale również lepszą opinią wśród lekarzy od tych drugich nadgarstkowych. Dają dużo wyraźniejsze wyniki niż nadgarstkowy i są proste w obsłudze. Sprawdzają się u wszystkich osób z wyjątkiem pacjentów cierpiących na nadmierną otyłość, które muszą korzystać z ciśnieniomierzów nadgarstkowych.

jaki-wybrac-cisnieniomierz

Jaki ciśnieniomierz kupić

W czasie wyboru ciśnieniomierza należy zwrócić uwagę na jego budowę w tym na ekran i mankiet, który będzie otaczał nasze ramię. Musi być odpowiednio szeroki 20-30 cm. Zbyt wąski może powodować drobne, aczkolwiek zauważalne zmiany w pomiarze. Równie ważny jest ekran, który powinien być odpowiednio duży, a oznaczenia na nim wyraziste i czytelne. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku osób starszych z problemami wzrokowymi.

Współczesne ciśnieniomierze pozwalają na odczytanie dodatkowych informacji o stanie zdrowia pacjenta, zwłaszcza o pracy jego serca. Dają również możliwość wpisania w pamięć ostatnich wyników pomiaru, co pozwala obliczyć średni pomiar ciśnienia. Istotna jest również bateria w urządzeniu. Jest to ważne w przypadku, gdy wybierając się w daleką podróż musimy zabrać ze sobą nasz ciśnieniomierz. Musimy być wówczas pewni, że nasz sprzęt będzie działał dłużej bez ryzyka, że w czasie mierzenia ciśnienia nagle się rozładuje. Dodatkową równie istotną funkcją jest zbudowany wykrywacz błędów w ciśnieniomierzu, który w trakcie źle wykonanego pomiaru poinformuje nas na przykład za pomocą alarmu, że badanie musi zostać powtórzone. Przed dokonaniem zakupu warto skonsultować swój wybór z lekarzem rodzinnym lub sprzedawcą w sklepie medycznym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x