Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to miasto, które powinno znaleźć się na podróżniczej mapie każdego turysty. Miejsce to przyciąga swoją atmosferą, zachwyca zabytkami i ciekawą historią oraz oferuje wiele ciekawych atrakcji. Na co warto zwrócić uwagę odwiedzając stolicę Dolnego Śląska? Nasze propozycje przedstawiamy poniżej.

Wrocław atrakcje

Rynek – jest wizytówką i sercem Wrocławia. Nie bez powodu, gdyż zaraz po Krakowie to największy tego typu plac w Polsce, który powstał na początku XIII wieku. W obrębie rynku znajdziemy zabytkowy Ratusz łączący w sobie architekturę gotycką i renesansową, w którym mieści się oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego.

Wrocławski Rynek zachwyca także licznymi kamienicami, które go otaczają. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Jaś i Małgosia – urokliwe domki połączone ze sobą barokową bramą, tuż przy kościele św. Elżbiety, który też warto zobaczyć, chociażby ze względu na taras widokowy mieszczący się na wieży tego obiektu.

Należy także zajrzeć na sąsiadujący z Rynkiem Plac Solny, dawniej handlowy, obecnie wypełniony kramami z kwiatami, oraz do XIV – wiecznego kościoła świętej Marii Magdaleny. Kończąc wizytę na wrocławskim Rynku nie zapomnijmy o zdjęciu przy charakterystycznej dla tego miejsca fontannie.

Ostrów Tumski – to najstarsza część Wrocławia, będąca kiedyś siedzibą pierwszych Piastów. Miejsce to stanowiło także siedzibę biskupstwa, dlatego znajdziemy tutaj wiele obiektów sakralnych takich jak: kościół świętego Marcina, kościół świętego Idziego, gotycka kolegiata świętego Krzyża i świętego Bartłomieja czy Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Ze względu na położenie na jednej z Odrzańskich wysp Ostrów Tumski jest także niezwykle klimatycznym miejscem, gdzie znajdziemy mnóstwo urokliwych uliczek. W okolicy warto odwiedzić też Most Tumski – miejsce obowiązkowe dla zakochanych, Ogród Botaniczny i Muzeum Przyrodnicze.

Hala Stulecia – nie bez powodu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek ten zadziwia swoją formą i rozmiarami. W jego wnętrzu znajduje się Centrum Poznawcze, gdzie możemy zgłębić historię Hali za pomocą multimedialnych ekspozycji oraz wziąć udział w widowisku wykonanym techniką videomappingu.

Na uwagę zasługuje także atrakcyjne otoczenie Hali Stulecia. W pobliżu znajdziemy wrocławskie ZOO oraz Pergolę, gdzie w sezonie od wiosny do jesieni działa  fontanna multimedialna. Nie da się także przejść obojętnie obok liczącej 96 metrów Iglicy, zbudowanej po II wojnie światowej z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych.

Most Grunwaldzki – to jedna z ikon Wrocławia, a tym samym jedyny w Polsce most wiszący, po którym jeżdżą zarówno tramwaje, samochody jak i autobusy. Jego długość to 112,5 metra, szerokość 18 metrów, a wysokość – 20 metrów. Ta pokaźna konstrukcja doskonale prezentuje się nocą, można jej się także przyjrzeć w trakcie rejsu po Odrze lub z nieco większej odległości – z wieży Katedry Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim.

co_zobaczyc_we_Wroclawiu

Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego – zbudowany przez jezuitów kompleks zaliczany jest do najcenniejszych zabytków baroku w Polsce i Europie. Na szczególną uwagę zasługuje bogata w freski i malowidła Aula Leopoldyńska, Aula Muzyczna i na Wieża Matematyczna z której podziwiać można panoramę Wrocławia.

Atrakcje dla dzieci Wrocław

Jeśli podróżujemy z dziećmi sporą i niezwykle urokliwą atrakcją, także dla dorosłych będą wrocławskie Krasnale, rozsiane po całym mieście. Jest ich ponad 300 i liczba ta stale rośnie. Stały się one integralną częścią przestrzeni miejskiej oraz zjawiskiem społecznym. Nowe figurki tworzone są przez artystów z całej Polski, a opiekują się nimi osoby prywatne oraz instytucje publiczne. Poszukiwanie Krasnali to nietypowy sposób na zwiedzanie Wrocławia, który oprócz wiedzy na temat miasta dostarczy także sporo zabawy.

Dzieciom z pewnością przypadnie do gustu ogród zoologiczny, w którym mieszka ponad 7 tysięcy zwierząt. Na jego terenie mamy do dyspozycji także plac zabaw, park linowy oraz bazę wypoczynkowo-gastronomiczną.

Mieszczący się we Wrocławiu jeden z największych w Polsce Aquaparków to kolejna z atrakcji, która spodoba się najmłodszym. Park wodny składa się z kilku stref dedykowanych nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Odwiedzając Wrocław z pewnością nie będziemy się nudzić. Ilość atrakcji, które oferuje to miasto zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości. Oprócz wspomnianych miejsc i obiektów Wrocław to przede wszystkim niezwykle urokliwe i klimatyczne miejsce, którego niemalże każdy zakątek kryje nie tylko krasnala, ale i ciekawą historię.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x