Jakie w Polsce są straszne miejsca?

Nasz kraj ma bogatą historię, z którą wiąże się wiele niepokojących, a nawet strasznych historii. Jeśli jesteś więc fanem horrorów i lubisz poczuć dreszczyk adrenaliny, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przedstawimy Wam kilka naszym zdaniem najciekawszych miejsc, usytuowanych w różnych częściach Polski, które sprawią, że Wasze serca zabiją szybciej!

Podziemne Miasto Osówka

Jest to niezwykle ciekawe historycznie miejsce znajdujące się w Górach Sowich. Pracę nad nim zaczęto w 1943 roku i podobno miało ono być utrzymywaną w tajemnicy kwaterą Hitlera. Inna teoria mówi o tym, że miała to być fabryka, w której naziści mieli produkować tajną broń. W każdym razie, do budowania tego kompleksu wykorzystywani byli więźniowie obozu koncentracyjnego Gross-Rosen działającego w latach 1940 – 1945.

W tym momencie miejsce to podzielone jest na cztery niezwykle ciekawe trasy turystyczne. Pierwszą z nich jest trasa historyczna, którą zwiedzamy z przewodnikiem. Dowiadujemy się jak powstawało to miejsce, a także poznajemy losy ludzi, którzy pracowali przy jego budowie. Miejsce to skrywa wiele tajemnic i ciekawych historii związanych z przebiegiem drugiej wojny światowej i z pewnością okaże się nie lada gratką dla wszystkich interesujących się tamtymi mrocznymi czasami. Trasa druga, tak zwana ekstremalna przeznaczona jest głównie dla dorosłych i obejmuje zwiedzanie trasy historycznej, a dodatkowo przepływ łodzią desantową. Kolejne etapy kompleksu pokonujemy przechodząc po zawieszonych nad wodą kładkach i pomostach. Trzecia trasa nazywana Ekspedycją Riese jest najbardziej rozbudowaną spośród wszystkich tu obecnych. Jej pokonanie zajmuje około trzy godziny i składa się ze zwiedzania trasy zarówno podziemnej, jak i naziemnej. Dla zwiedzających przygotowane jest wiele zadań zarówno sprawnościowych jak i umysłowych, które mają na celu poznanie kompleksu Osówka w ciekawy sposób. Czwarta trasa, przygotowana głównie dla dzieci obejmuje tworzenie gipsowych form, rozwiązywanie zadań związanych z występującymi tam owadami, nietoperzami i minerałami, a także obejrzenie tamtejszej wystawy.

Gdzie? ulica Świerkowa 29 d Sierpnica, 58-340 Głuszyca
Kiedy? Kompleks czynny jest cały rok, miejsca należy wcześniej rezerwować!

Lost Souls Alley czyli nawiedzony dom w Krakowie

W samym sercu Krakowa znajdziemy miejsce, które z pewnością okaże się przystankiem obowiązkowym dla wszystkich fanów horrorów odwiedzających to miasto. Lost Souls Alley to miejsce inspirowane najpopularniejszymi filmami grozy. Poza upiorną scenerią, przerażającą ciemnością i demonicznymi dźwiękami, mamy kontakt także z aktorami, których głównym celem jest nas jak najbardziej przestraszyć i podnieść nam do maksimum poziom adrenaliny. Naszym zadaniem jest przejść całe piętro, jednak przeszkadzają nam w tym ciemność, ciasne wnęki i tunele, goniące nas straszydła, a także zagadki, które w takich nerwach naprawdę trudno jest rozwiązać! To coś na kształt coraz popularniejszych w naszym kraju escape room’ów jednak wszyscy odwiedzający Lost Souls Alley zgodni są co do tego, że jest to ogromne przeżycie, którego jeszcze długo nie zapomną. Wszystko przygotowane jest na najwyższym poziomie, a realizm sytuacji sprawia, że można solidnie się przestraszyć! Cały pokaz trwa około 20 minut i kosztuje, w zależności od ilości osób w grupie między 19, a 23 zł za osobę.

Gdzie? ulica Floriańska 6 Kraków
Kiedy? Czynne przez cały rok od poniedziałku do piątku od 12:00 do 20:00, warto wcześniej zadzwonić w sprawie rezerwacji.

Na kolejnej stronie przeczytasz o nawiedzonym lesie Witkowice, runach zamku w Ogrodzieńcu i opuszczonym zakładzie psychiatrycznym w Owińskach!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x