Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Dlaczego warto przyjechać do Polski? - epytania.pl Dlaczego warto przyjechać do Polski? - epytania.pl

Dlaczego warto przyjechać do Polski?

Nasza Ojczyzna jest wyjątkowa sama w sobie. Podczas, gdy kraje śródziemnomorskie mogą pochwalić się ciepłymi morzami, gorącą temperaturą i antycznymi zabytkami, kraje arabskie zapierającymi wdech w piersiach pustyniami i zupełnie inną kulturą, nasz kraj ma w sobie niemalże wszystko, co tylko człowiek chciałby zobaczyć, przeżyć lub zwiedzić. Wspaniałą historię i mnóstwo zabytków, piękne góry, pagórki, jaskinie i doliny na południu, piaszczyste plaże, wydmy i morskie klimaty na północy, równiny, lasy i jeziora w centrum, rozwijające się miasta i urokliwe wsie. W Polsce jest wszystko, co tylko dusza zapragnie!

warto-zwiedzac-polske

Polski sentymentalizm

Polacy są dumni ze swojej tożsamości narodowej i historii swojego kraju. Dumni są z zabytków, których w naszej Ojczyźnie jest tysiące. Począwszy od zabytków pogańskich, które wyraźnie wskazują, że nasi pradziadowie mieli własną słowiańską kulturę i religię nim przybyli na nasze ziemie pierwsi chrześcijańscy misjonarze. Ogromna ilość zamków w stylu gotyckim, renesansowym, klasycystycznym, których większość zachowała się w niemal nienaruszonym stanie, a dziś sprawują rolę muzeów, to również echa tamtych niesamowitych czasów. Obcokrajowcy zgodnie twierdzą, że Polacy to romantyczni sentymentaliści, którzy dbają i pielęgnują swoje wspomnienia lepiej niż niejeden naród. Liczne kościoły romańskie, gotyckie, renesansowe i barokowe, na które możemy natknąć się niemal na każdym kroku tylko to potwierdzają. Polska posiada niezwykłe stare miasta z zabytkowymi budynkami, ratuszami, wieżami, sukiennicami i XIX-wiecznymi kamienicami. To niezwykłe zjawisko, gdzie w jednym mieście można ujrzeć przepiękne zabytki sprzed 600-set laty, a parę uliczek dalej nowoczesne budownictwo i rozwijającą się gospodarkę. Istnieje dodatkowo wiele miejsc z czasów II wojny światowej, w których pielęgnuje się wspomnienia wojenne naszych pradziadków. Polska to prawdziwy wehikuł czasu.

zwiedzanie-polski

Cuda natury

Obcokrajowcy odwiedzający nasz kraj nie mogą się nadziwić jakim cudem w kraju o tak niewielkiej powierzchni w porównaniu z innymi narodami mieści się takie bogactwo kulturowe i naturalne i łącząca je fascynująca różnorodność. Większość krajów posiada konkretne widoki, w Polsce mamy tyle miejsc godnych odwiedzenia, że nie sposób wszystkiego zwiedzić w okresie wakacyjnym. Polskie morze, w którym można ujrzeć coraz częściej ratowane przez ekologów morświny, meduzy i foki, polskie jeziora polodowcowe, których jest tysiące głównie we wschodniej i środkowej części kraju, polskie góry wraz z całą kulturą góralską i pagórki, Bieszczady, Tatry, Pieniny i inne wraz z ukrytymi jaskiniami. Polskie zielone i gęste lasy, pełne dzikiej zwierzyny, Parki Narodowe i krajobrazowe, przepiękne wsie pełne tradycji ludowej, wspaniałe i rozwijające się miasta, które dościgają miasta zachodu. Jak diametralnie różni się północna część naszego kraju od południowej i dzielące je centrum wie każdy z podróżujących po Polsce miłośników naszej ziemi. Nie można Polski zwiedzić w tydzień, ani nawet w miesiąc, bo każda pora roku przynosi nowe zmiany i zupełnie zmienia rzeczywistość naszych krajobrazów.

dlaczego-warto-zwiedzic-polske

Intrygujące miejsca

Są takie miejsca, które warto zwiedzić i zatrzymać się w nich na nieco dłuższą chwilę. To miejsce pełne energii, zabytków, pięknych zapierających dech widoków, pełne ludzi, miejsca kultu religijnego, miejsca, które nie śpią i nieustannie funkcjonują. Miejsca, w których można odbyć duchową podróż. Miasta takie jak Gdańsk, Warszawa, Częstochowa, Kraków, Wrocław, Poznań, Zakopane to prawdziwe perły naszej Ojczyzny skupiające w sobie tłumy ludzi, widowiska rozrywkowe, zabytki i muzea historyczne, budynki o niespotykanej nigdzie architekturze, symbole dawnych i dzisiejszych czasów a to wszystko zamknięte w jednym miejscu. Warto wspomnieć również, że turyści z całego świata odwiedzający Polskę nie potrafią obejść się bez naszej kuchni. Kto spróbuje polskich smaków, nigdy o nich nie zapomni. Nasza kuchnia jest tłusta, obfita, smaczna, pikantna i syta. Potrawy takie jak bigos, pierogi, łazanki, kapuśniak, żurek, w tym też popularna i smaczna polska kiełbasa oraz polska wódka są znane i uwielbiane na całym świecie. Gdziekolwiek byśmy się udali na wakacje, niemal wszędzie znajdziemy namiastkę naszej wspaniałej kultury.

zwiedzanie-polski

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x