Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa kusi swoją różnorodnością; obok nowoczesnych wieżowców znajdziemy socrealistyczny Pałac Kultury i Nauki, zobaczymy zabytkowe miejsca, przez które przemawia historia, jak i nowoczesne obiekty, które prezentują najnowsze osiągnięcia techniki. Spacerując po Warszawie spotkamy Zygmunta III Wazę, ale również natkniemy się na palmę daktylową. Stolica ma do zaoferowanie bardzo wiele, miejsca, które w szczególności warto zobaczyć prezentujemy poniżej:

Pałac Kultury i Nauki.
Jeden z symboli Warszawy, mierzy ponad 230 m wysokości i liczy 42 piętra. Został wzniesiony jako prezent Związku Radzieckiego dla Warszawy, zwany także „darem Stalina”. Obiekt ten, choć  nie lubiany przez wielu Warszawiaków stał się jej nieodłącznym elementem, stanowiąc jedną z głównych atrakcji stolicy. Swą popularność zawdzięcza galerii, z której można zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy, mieści się ona na 30 piętrze Pałacu, dokładnie na jego 114 metrze.

Stare Miasto.
Zostało założone w XIII wieku, jako gród Książąt Mazowieckich, niestety w trakcie drugiej wojny światowej uległo zniszczeniu w 90%. Próby odbudowy Starego Miasta okazały się skuteczne i owocne, w 1980 roku zostało wpisane na listę UNESCO. Spacerując po Starym Mieście obowiązkowymi obiektami, które musimy zobaczyć jest mieszczący się w centrum Rynek, Pomnik Syrenki, Zamek Królewski i Barbakan. Staro Miasto to atrakcyjne miejsce dla turystów, pełne zarówno muzeów i klimatycznych uliczek, jak i tętniących gwarem kawiarenek i restauracji.

Centrum Nauki Kopernik.
To miejsce przeznaczone nie tylko dla dzieci, jego oferta i atrakcje z pewnością zaciekawią wielu dorosłych. Jest to interaktywne muzeum za pomocą którego poznajemy naukę, poprzez udział w eksperymentach i multimedialnych ekspozycjach. Do naszej dyspozycji jest także imponujące Planetarium, a także laboratoria, w których możemy poeksperymentować.

Łazienki Królewskie.
To jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. Zostały założone przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Spacerując po Łazienkach zobaczymy klasycystyczny Pałac Na Wodzie, liczne pawilony oraz rzeźby, a to wszystko w magicznym otoczeniu Ogrodów: Królewskiego, Romantycznego, Modernistycznego i Chińskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego.
Działa od 31 lipca 2004 roku, powstało jako hołd dla tych, którzy walczyli za Polskę i stanęli w obronie stolicy. Obiekt ten jest dowodem na to, że wizyta w muzeum nie musi być nudna. Wykorzystując nowoczesne techniki audiowizualne i multimedialne wystawy przyciągnęło już kilka milionów osób.

Nowy Świat.
Miejsce to powinien odwiedzić każdy, kto chce poczuć klimat warszawskiego życia. Nowy Świat skupia najlepsze lokale w mieście, właśnie tu znajdziemy ekskluzywne restauracje, klimatyczne knajpki, tętniące życiem kluby oraz miejsca z muzyką na żywo.

co_zwiedzic_w_Warszawie

Praga.
To prawobrzeżna dzielnica Warszawy, która w XVIII wieku stanowiła osobne miasto. Obecnie jest to centrum kultury i rozrywki, które wypełniają galerie, puby, kluby i teatry zlokalizowane w postindustrialnych obiektach. Główne skupiska kultury stanowią: Fabryka Trzciny, Centrum Kultury Koneser oraz Soho Faktory. Kolejną atrakcją Pragi, jednak o nieco innym charakterze jest wybudowany na EURO 2012 Stadion Narodowy.

Nowe Miasto.
Zostało założone na początku XV wieku i przez pewien czas funkcjonowało jako samodzielne miasto, posiadające odrębną administrację, kościół i ratusz. Jedną z jego atrakcji jest Muzeum Marii Skłodowskiej Curie, które mieści się w kamienicy, w której noblistka przyszła na świat. Nowe Miasto oferuje także atrakcje, które uwielbiane są przez najmłodszych, jest to Park Fontann położony u stóp Nowego Miasta, gdzie wieczorową porą odbywają się pokazy z udziałem światła, wody i muzyki.

Stare Powązki.
Cmentarz Powązkowski w Warszawie to zabytkowa nekropolia mieszcząca się na terenie obecnej dzielnicy Wola. Miejsce to stanowi skarbnicę rzeźby i architektury, objęte jest stałą ochroną konserwatorską, a od 2014 roku cmentarz został umieszczony na liście Pomników Historii. Na Starych Powązkach spoczywa wiele wybitnych postaci, które swoją działalnością zasłużyły się dla Polski.

Wilanów.
Pałac w Wilanowie to jeden z najpiękniejszych zabytków baroku. Była to letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego, Augusta II oraz znakomitych rodów magnackich. Jego główną atrakcją są 41 hektarowy barokowy ogród i park w stylu angielskim.

Wybierając się do Warszawy warto zarezerwować dłuższy urlop. Ilość atrakcji, które oferuje stolica jest spora, są one także na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x