Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Czego unikać w ciąży? - epytania.pl Czego unikać w ciąży? - epytania.pl

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Jedne panie znoszą go doskonale, czując przypływ energii i piękniejąc w oczach, inne odczuwają wiele dolegliwości i spadek formy. W każdym wypadku, pamiętać należy jednak o tym, że są czynności oraz produkty spożywcze, których przyszłe mamusie, powinny unikać!

Czego nie można w ciąży

Poniżej kilka punktów, na które przyszłe mamy powinny zwrócić szczególną uwagę. Watro je ograniczyć do minimum lub zupełnie z nich zrezygnować.

  • Korzystania z solarium i kilkugodzinnego opalania się na słońcu – sprzyja ono bowiem odwodnieniu się, a także osłabieniu całego organizmu. Poza tym skutkować może ono pojawieniem się plam, których ciężko się potem pozbyć.
  • Gorących kąpieli, korzystania z sauny – zbyt gorąca woda, powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co skutkować może krwotokiem, niebezpiecznymi omdleniami, a nawet poronieniem.
  • Dźwiganie – są oczywiście kobiety, które przed ciążą ćwiczyły siłowo i o ile nie ma przeciwwskazań, mogą robić to nadal, tyle że z mniejszym obciążeniem. Pozostałe panie, powinny unikać podnoszenia ciężkich rzeczy, co skutkować może kontuzjami, bólami kręgosłupa, a nawet poronieniem.
  • Niektórych sportów – z pewnością zrezygnować należy ze sportów, które wiążą się z nagłą zmianą ciśnienia, jak skoki ze spadochronem czy głębokie nurkowanie. Przyszła mama, powinna unikać także aktywności, które wiążą się z niebezpieczeństwem upadku, jak jazda konna, jazda na nartach czy wspinaczka na ściankach. Zaleca się natomiast gimnastykę, jogę, pływanie i spacery.
  • Stresu – wiemy, że to trudne, jednak przyszła mama, myśląc o swoim maleństwie, powinna zwolnić nieco tempo życia oraz unikać denerwowania się. Dlaczego? Podczas zdenerwowania przyspiesza akcja serca i przepływ krwi, spada także żelazo. Zdenerwowanie mamy, odczuwa także dziecko. Niekiedy ciągły stres kobiety, może mieć wpływ na gorszy rozwój jej potomka.
  • Środków chemicznych – sprzątaj w rękawiczkach, unikaj przebywania w pomieszczeniach narażonych na wyższe stężenie chemikaliów czy pestycydów.
  • Sprzątania kuwety – jeśli masz kota, unikaj kontaktu z miejscem, w którym się załatwia. Grozi to bowiem zarażeniem bardzo niebezpieczną dla dziecka toksoplazmozą.
  • Noszenia wysokich obcasów – kręgosłup podziękuje ci, gdy szpilki zamienisz na wygodne obuwie sportowe!

Na następnej stronie dowiesz się jakich produktów spożywczych unikać w ciąży.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x