Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? - epytania.pl Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? - epytania.pl

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Współcześnie odnotowuje się coraz więcej przypadków problemów z płodnością, nawet wśród bardzo młodych kobiet i mężczyzn. Przyczyn należy szukać właściwie wszędzie. Od chorób i dolegliwości przez złą i niezdrową dietę, zanieczyszczone toksyczne powietrze, brak sportu, nieadekwatny do pogody sposób ubierania się, leki, używki, a nawet wszechobecny sprzęt elektroniczny. Do klinik leczenia bezpłodności zgłasza się coraz więcej młodych małżeństw i tych, które starają się o dziecko już od wielu lat. Dlaczego coraz więcej młodych kobiet nie może zajść w ciążę?

Późne macierzyństwo

Wiele nowoczesnych młodych kobiet decyzję o potomstwie odkłada w czasie. Najpierw edukacja, potem kariera, praca, dom, itd. Jednak nie należy zapominać, że po 25 roku życia u kobiet zdolności reprodukcyjne obniżają się. Kobiecie 32-letniej jest dużo trudniej zajść w ciążę niż 22-latce. O problemach z płodnością można mówić wówczas, gdy para systematycznie współżyje ze sobą od roku bez zabezpieczenia i nie mogą doczekać się upragnionego potomka.

nie-moge-zajsc-w-ciaze

Bezpłodność

W przypadku kobiet problemy z niepłodnością rozpatruje się pod względem dolegliwości: hormonalnych (około 40% przyczyn) czynników dotyczących jajników, jajowodów, macicy, szyjki macicy, immunologicznych, a nawet psychicznych. Bywa tak, że kobieta mimo zdrowego układu rozrodczego nie może zajść w ciążę, gdyż psychicznie boi się poczęcia. Powstaje wówczas w jej umyśle blokada, która uniemożliwia poczęcie mimo starań i dobrych chęci.

W przypadku par, które mają więcej niż 30 lat i które od ponad roku starają się bezskutecznie o dziecko należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki i zbadać zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Zdarzają się sytuacje, gdy kobieta jest zdrowa, z kolei mężczyzna ma problemy z nasieniem, w którym tylko 10% plemników jest zdolnych do zapłodnienia komórki jajowej.

Na kolejnej stronie ciąg dalszy artykułu:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
7 lat temu

Nam pomogło celowanie w owulację. Wyznaczałam ją sobie testerem na ślinę – Afrodytą. Dobrze poznałam swoją płodność i tak oto się udało 😉

Sylwia
Sylwia
7 lat temu
Reply to  Aga

My podobnie, z tym że zamiast testera korzystałam z cyclotestu, komputera cyklu do metody obj-term.


2
0
Would love your thoughts, please comment.x