Czy w ciąży można farbować włosy?

Ciąża bez wątpienia jest wspaniałym okresem w życiu kobiety, niesie jednak za sobą wiele wątpliwości i pytań. Przyszłe mamy, w trosce o zdrowie swojego dziecka, chcą uniknąć czynności, które mogą mieć wpływ na maleństwo. Farbowanie włosów jest jedną ze spornych kwestii w tym temacie, nie ma bowiem w zasadzie badań, które jednoznacznie pokazywałyby, że chemia zawarta w farbach przenika do płodu i ma jakikolwiek wpływ na jego rozwój.

Czy można farbować włosy w ciąży?

Część lekarzy położników oraz dermatologów, chcąc dmuchać na zimne, doradza by w tym okresie powstrzymać się od stosowania mocnych rozjaśniaczy oraz farb zawierających amoniak. W dzisiejszych czasach, mamy jednak dostęp do wielu produktów, które mają bardzo niskie stężenia substancji drażniących, lub nie mają ich wcale. Dla spokoju ducha, warto sięgać więc po takie, które nie zawierają amoniaku lub korzystać z usług fryzjerów, którzy zaproponują najbezpieczniejszą formę koloryzacji.

Pamiętajmy jednak każdorazowo o przeprowadzeniu próby alergicznej, ponieważ skóra kobiet w ciąży jest bardziej wrażliwa. Nawet jeśli farba nie uczulała Cię przed ciążą, niewykluczone, że teraz może być inaczej. Jeśli to możliwe, wstrzymaj się z farbowaniem w pierwszym trymestrze ciąży, który jest kluczowy dla rozwoju dziecka. Pamiętaj także o tym, że ze względu na nowe hormony, które wydziela Twój organizm, kolor może nieco różnić się od tego, który jest na opakowaniu.

Farbowanie włosów w ciąży

W sklepach oraz aptekach znajdziemy mnóstwo produktów do koloryzacji, które będą bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka, które rozwija się w Twoim organizmie. Poniżej podajemy kilka propozycji, które mogą ułatwić Ci wybór:

  • Szampony koloryzacyjne – są delikatne, nie mają tak intensywnego zapachu jak farby i w większości nie zawierają amoniaku
  • Farby bez amoniaku – coraz więcej producentów, ma w swoim asortymencie farby, które pozbawione są amoniaku; trzymają się dłużej niż szampony
  • Henny – są naturalne, więc całkowicie bezpieczne zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x