Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Kiedy można poznać płeć dziecka? - epytania.pl Kiedy można poznać płeć dziecka? - epytania.pl

Kiedy można poznać płeć dziecka?

Każda przyszła mama i każda tata spodziewający się potomka w oczekiwaniu i niecierpliwości pragną poznać płeć swojego dziecka. Nie tylko po to, by nadać mu imię, ale by przygotować dla niego wyprawkę inną dla dziewczynki i inną dla chłopca. Na szczęście technika poszła do przodu i sprawa jest prosta, ale określenie płci dziecka możliwe jest dopiero po jakimś czasie.

Kiedy widać płeć dziecka

Dzisiejsza technologia medyczna pozwala określić wiele cech rozwijającego się dziecka w łonie matki. Jego kształt, wygląd, wiek, a nawet choroby czy deformacje płodu. Możliwe są nawet operacje dziecka jeszcze nieurodzonego. Jeszcze 100 lat temu do końca trwania ciąży nikt nie wiedział, jakiej płci urodzi się maluszek. Istniały różne ludowe sposoby naszych babć, miedzy innymi określano po wyglądzie brzucha ciężarnej, po zachciankach żywieniowych mamy, po wyglądzie jej skóry, a nawet włosów. Jednak dopiero w niedawnym czasie możliwe stało się określenie płci dzięki badaniom USG. Najczęściej pary oczekujące dziecka razem wybierają się do lekarza na badanie USG w celu określenia płci. Zdarzają się jednak kobiety, które na własne życzenie dowiadują się o tym dopiero podczas porodu. Badanie takie można zrobić już w pierwszych tygodniach ciąży w celu jej potwierdzenia. Jednak, by określić konkretną płeć należy poczekać do około 16-20 tygodnia ciąży. A więc w 4 lub 5 miesiącu. W zasadzie im później tym dokładniejsza odpowiedź. Daje to możliwość przygotowania się do dnia porodu z wyprawką i nadanie imienia dziecku, które wkrótce pojawi się na świecie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x