Dlaczego warto pić wodę?

Woda stanowi jeden z najważniejszych składników ludzkiego ciała. Wchodzi w skład każdej komórki, tkanki i narządu, a także pełni wiele istotnych funkcji. Korzyści, które wynikają z picia wody jest wiele. Warto zatem zadbać o jej odpowiedni poziom w organizmie.

Dlaczego warto pić wodę?

  1. Hamuje apetyt– picie wody między posiłkami, na czczo i zaraz przed snem sprawia, że jemy mniej i czujemy się syci. Ponadto poprawia metabolizm, w konsekwencji czego chudniemy. Warto również pamiętać, że woda nie ma kalorii.
  2. Oczyszcza – zawarte w organizmie toksyny i zbędne substancje usuwane są za pomocą wody.
  3. Nawilża skórę – odpowiednie nawodnienie organizmu, a co za tym idzie nawilżenie skóry sprawia, że jest ona w lepszej kondycji, wzmocnieniu ulega również jej odporność na działanie czynników zewnętrznych.
  4. Poprawia wytrzymałość organizmu w trakcie aktywności fizycznej – intensywny trening czy wzmożona aktywność fizyczna powodują, że organizm ulega osłabieniu i wzrasta temperatura ciała. Aby trening był efektywny i bezpieczny warto się nawadniać przed i trakcie wysiłku fizycznego.
  5. Zapobiega migrenie – przyczyną migreny może być odwodnienie mózgu i oczu. Nawadniając organizm odpowiednią ilością wody możemy pozbyć się tego problemu.
  6. Zmniejsza ryzyko chorób serca – prawidłowy poziom wody w organizmie usprawnia drożność tętnic, które odpowiedzialne są za przepływ krwi i dopływ tlenu do wszystkim komórek ciała.
  7. Poprawia samopoczucie – znajdujące się w wodzie elektrolity dodają energii i wpływają pozytywnie na nasz nastrój. Dzięki spożywaniu wody przed snem i zaraz po przebudzeniu łatwiej jest nam zasypiać, budzić się rano, nie odczuwamy też zmęczenia.
  8. Woda chroni nasz organizm – wśród funkcji, które woda spełnia w naszym organizmie są funkcja zabezpieczająca i nawilżająca. Jej odpowiednia ilość w organizmie stanowi podstawową ochronę gałki ocznej, rdzenia kręgowego, mózgu, a w trakcie ciąży jest ochroną dla płodu. Ma również zbawienny wpływ na stawy – zapewnia ich właściwą ruchomość.
  9. Redukuje cellulit – picie odpowiedniej ilości wody sprawia, że nie jest ona magazynowana w organizmie. Cellulit wodny, który przejawia się np. obrzmiałymi nogami to reakcja organizmu, który poprzez nieregularne nawadnianie „obawia się”, że wody po prostu zabraknie.
  10. Poprawia pamięć i koncentrację – ludzki mózg w 82% składa się z wody i to od niej zależy prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych, co w praktyce przekłada się na jakość i szybkość myślenia.

Czy warto pić wodę?

Picie wody niesie ze sobą same korzyści! Dzięki odpowiedniemu nawadnianiu możemy zadbać o zdrowie, urodę, a nawet dobre samopoczucie. Jednak jak pokazują badania wciąż spożywamy jej za mało. Warto zatem podjąć wyzwanie, które w odróżnieniu od siłowni czy kosztownych leków jest tanie i ogólnodostępne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x