Jaki wybrać ekspres do kawy?

Od jakiegoś czasu można zaobserwować w naszym kraju prawdziwą modę na kawę z ekspresu w stylu zachodnim. Najchętniej kupowane przez Polaków są ciśnieniowe ekspresy do kawy, które można kupić w dobrych sklepach od kilkudziesięciu złotych do kilkuset.

Ekspres do kawy

Każdy smakosz i wielbiciel kawy powinien mieć w swoim domowym zaciszu własny ekspres do kawy, chociażby po to, by móc rozsmakować się w pysznej, przygotowanej w ten sposób kawie. Nastała prawdziwa moda na kupowanie ekspresów do kawy, na które pozwolić sobie mogą nie tylko zamożni smakosze kawy, ale również przeciętnie zarabiający.

Oprócz ciśnieniowych ekspresów istnieją do kupienia ekspresy na kapsułki, które dają napar o wspaniałej konsystencji, smaku i zapachu. Są jednak dużo droższe, poza tym korzystając z takiego ekspresu jesteśmy zdani tylko na tą kawę, która zaleci nam producent ekspresu. Istnieją również ekspresy posiadające funkcję spieniania mleka, co jest istotne dla tych, którzy piją kawę z mlekiem.

Ekspres ciśnieniowy

Ekspres ciśnieniowy pozwala uzyskać bogatą w zniewalający smak i kuszący zapach kawę z dodatkiem kremowej pianki w postaci wisienki na torcie, jednak to właśnie ekspres w kapsułkach prawdziwie podkreśla istotę czynności, jaką jest picie kawy, co w wielu krajach europejskich równa się niemal narodowej tradycji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x