Ile wody pić dziennie?

Ile pić wody dziennie?

Ilość wody, którą powinniśmy wypić w ciągu dnia uzależniona jest od wielu czynników. Płeć, stopień aktywności fizycznej, temperatura powietrza czy ciąża to niektóre z nich. Około 2 litry wody – to zalecana przez naukowców dzienna dawka, którą powinniśmy dostarczyć do organizmu.

Bez względu na to, jakie mamy plany warto zacząć dzień od szklanki wody. Ćwicząc regularnie każdego dnia powinniśmy pić 30-60 ml płynów na każdy kilogram ciała. Warto również pamiętać o piciu wody przed, po i w trakcie ćwiczeń.

Szczególną uwagę na ilość spożywanej wody powinny zwrócić kobiety w ciąży, 8 szklanek płynów dziennie to zalecana dawka. Niedobory wody w tym czasie są poważne i  grożą m.in. przedwczesnym porodem.

Obowiązek picia wody dotyczy również dzieci. Są one w ciągłym ruchu, a ich organizm stale się rozwija, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać dziecku odpowiednią jej ilość i już od najmłodszych lat kształtować związane z piciem wody nawyki.

Czy woda może być szkodliwa?

Picie nadmiernej ilości wody może być niebezpieczne dla organizmu. W skrajnych przypadkach może dojść do zatrucia organizmu, natomiast najczęściej występującym zagrożeniem jest wypłukanie wartościowych minerałów.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiednie nawadnianie jest gwarantem zdrowia i dobrego samopoczucia, warto jednak podchodzić do spożywania wody racjonalnie, ponieważ pijąc zbyt dużą jej ilość może wystąpić ryzyko zatrucia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x