Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać filtr do wody? - epytania.pl Jaki wybrać filtr do wody? - epytania.pl

Jaki wybrać filtr do wody?

Obecne na rynku filtry do wody są bardzo pożyteczne i wygodne. Stały się dodatkowo synonimem ekologicznego wykorzystywania wody. Wystarczy posiadać w domu odpowiedni dzbanek z filtrem, by móc pić wodę prosto w kranu lub wykorzystywać ją do robienia herbaty. Wystarczy dobrać odpowiedni filtr.

Jaki filtr do wody

Współczesne dzbanki na wodę są wyposażone zwykle w węglowe filtry. Filtry węglowe mają za zadanie oczyszczać wodę z wszelkich zanieczyszczeń, mikroorganizmów, zabrudzeń mechanicznych czy chemicznych dodatkowo mogą wpływać na smak i zapach wody, która staje się neutralna bez odpychającego zapachu chloru i zdatna do spożycia. Dzbanek należy zalać zimną wodą, nigdy ciepłą. Filtry takie są niedrogie, zwykle kupowane wraz z dzbankiem. Można je kupować również osobno w sklepach i wymieniać co kilka miesięcy w zależności od producenta.

Wybierając filtr do dzbanka najlepiej zwrócić uwagę na twardość wody, z której korzystamy w domu. Być może woda jest na tyle twarda, że konieczne będzie zakupienie filtra droższego o zwiększonych możliwościach filtrowania i zmiękczania wody. Wymieniając filtr zwykle musisz pamiętać o tym, kiedy należy to zrobić. Na szczęście producenci filtrów zdążyli i na to zareagować tworząc filtry o wskaźnikach mechanicznych, w których sam musisz ustawiać datę wymiany filtra, a nawet o wskaźnikach elektronicznych z wyświetlaczem czasu i diodowych z migającą lampką przypominająca o wymianie filtra.

Możesz również wybrać filtry nie tylko oczyszczające wodę z zanieczyszczeń, ale również mineralizujące czystą wodę, które wzbogacają ją o korzystne dla zdrowia mikroelementy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x