Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak się przygotować do badania krwi? - epytania.pl Jak się przygotować do badania krwi? - epytania.pl

Jak się przygotować do badania krwi?

Morfologia krwi to badanie, które może „powiedzieć” bardzo wiele o stanie naszego organizmu, jest także niezwykle pomocne przy wczesnym diagnozowaniu wielu chorób. Niezależnie czy wykonujemy rutynowe badania okresowe, czy te, wynikające ze złego stanu zdrowia, powinniśmy podejść do nich poważnie. Przestrzegając poniższych zasad możemy liczyć na rzetelne i wiarygodne wyniki.

Badanie krwi

Należy być na czczo – przez około 12 godzin przed badaniem nie powinniśmy spożywać żadnych posiłków, dopuszczalne są niewielkie ilości wody.

Badanie powinno odbyć się przed przyjęciem porannej porcji leków – jeśli jest to niemożliwe, ich spożycie w dniu badania powinniśmy skonsultować z lekarzem (obecność leku we krwi może wpłynąć na wyniki badań, zniekształcając rzeczywisty stan). Informację o przyjętych przed badaniem lekarstwach powinniśmy przekazać pracownikowi laboratorium.

Badaniu należy się poddać w godzinach porannych – najlepiej między 7.00 a 9.00. Jest to konieczne, ponieważ parametry krwi zmieniają się w trakcie doby. Badając się rano mamy większą szansę na uzyskanie wiarygodnych wyników morfologii.

Należy odstawić alkohol i używki – w tym kawę i papierosy. Najlepiej, jeśli nie będziemy ich spożywać przez 2-3 dni przed badaniem.

Przed badaniem należy pozostać w spoczynku – na 30 minut przed pobraniem krwi powinniśmy pozostać w pozycji siedzącej. Wysiłek fizyczny i aktywność ruchowa mogą zmienić wyniki badań.

Stosując się do powyższych zasad możemy liczyć na wiarygodne wyniki badania morfologicznego, oszczędzając w ten sposób nie tylko czas, ale również nerwy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x