Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Kiedy jest Dzień Babci? - kiedy dzień babci? - epytania.pl Kiedy jest Dzień Babci? - kiedy dzień babci? - epytania.pl

Kiedy jest Dzień Babci?

Dzień babci

Znane przysłowie mówi: „Bóg nie może być wszędzie, więc stworzył babcię”. Ile prawdy niesie w sobie to zdanie zrozumie każdy, kto posiada w rodzinie babcię i wie, jakie dzięki temu ma szczęście.

Babcie to na ogół stereotypowe uśmiechnięte starsze panie z chustką na głowie, które z uwielbieniem robią na drutach ciepłe swetry swoim wnukom, lepią pyszne pierogi i opowiadają bajki na dobranoc. Jest w tym wiele prawdy, chociaż zdarzają się wyjątki zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Kiedy dzień babci?

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, w latach późniejszych dodano do niego także Dzień Dziadka, który świętujemy dnia następnego 22 stycznia.

Dla każdego z nas babcia jest symbolem spokoju, ciepła i radości. Zawsze ma dla wnuków czas, gdy rodzice zabiegani w pracy oddają swoje pociechy pod jej opiekę. To ona jest dla wnuków często bardziej wyrozumiała i cierpliwa, potrafi poświecić długie godziny na rozmowy, upiecze smaczne ciasto, podrzuci słodką przekąskę pod nieobecność rodziców, przeczyta bajkę, pójdzie na spacer z wnukami, opowie ciekawą historię z czasów swojej młodości. Także dla nastoletnich wnuków jest niezbędnym członkiem rodziny, u którego w późniejszych latach możemy zwrócić się o pomoc, o wsparcie w trudnych chwilach, mądre słowo, pocieszenie, a nawet upomnienie.

kiedy-jest-dzien-babci

Babcia zawsze pocieszy

Warto zaufać naszym babciom, gdy w życiu spotyka nas chwila strapienia, gdy niepewni swojej decyzji nie wiemy jak postąpić, jakie podjąć kroki. Niestety w dzisiejszej gonitwie za pracą, karierą babcie są niedoceniane, ich poglądy oceniane jako staromodne i zacofane. Zapominamy, że to one często doświadczone losem doskonale wiedzą jak nam pomóc, potrafią doradzić w mądry sposób, nakierować młodych ludzi, by nie popełniali błędów młodości, by żyli w zgodzie z samym sobą, a nie z tym, czego oczekuje od nas świat. Babcia przytuli, otrze łzy, pocieszy. Taki obraz doskonale opisuje naszą tęsknotę za dzieciństwem w towarzystwie babci, za bezpieczeństwem domowego ogniska, do którego zawsze wracamy pamięcią wspominając dobre, spokojne czasy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x