Co hamuje kaszel?

Kaszel niezależnie od tego czy suchy, czy mokry bywa naprawdę uporczywy i przykry. Niby zwykła dolegliwość, która mija po około tygodniu może mocno utrudnić normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie pozwala nam mówić, nawet oddychać swobodnie, ból uprzykrza jedzenie, a ataki kaszlu w miejscach publicznych bywają powodem do wstydu. Jak temu zaradzić, by szybko pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości?

Domowe sposoby na kaszel

Możemy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza domowego i wypróbować leki na kaszel. Zwykle są to syropy, które łagodzą ataki kaszlu oraz ból w okolicy krtani oraz tabletki do ssania. Zwłaszcza tabletki są odpowiednie, gdy jesteśmy zmuszeni wyjść z domu z zachrypniętym gardłem i nie możemy sobie pozwolić na kilka dni wolnego w pracy.

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi jest picie gorącej herbaty z plasterkiem cytryny. Gorąca woda tylko dodatkowo podrażnia śluzówkę, a kwas cytrynowy powoduje, że gardło boli mocniej. Dlatego co może wydawać się na pierwszy rzut oka nielogiczne na chore gardło najlepiej zastosować zimne okłady w postaci; lodów i schłodzonych napojów, które nawilżą je i ukoją ból.

Możemy wypijać herbaty jednak należy mieć na uwadze, by herbata była ostudzona. Najlepiej z dodatkiem soku malinowego lub miodu.

Warto robić sobie domowe inhalacje nawet kilka razy dziennie. Możemy je zrobić ze zwykłej wody lub z dodatkiem olejków eterycznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x