Jakie mogą być marzenia?

Ludzkość śni i marzy od zarania. Marzenia te senne jak i na jawie to naturalna reakcja ludzkiego organizmu na otaczający nas świat. Żyjemy w świecie wyobrażeń, wszystko co nas otacza na co dzień jest albo spychane do podświadomości przez nasz mózg, albo poddawane dobrowolnej lub niekontrolowanej wyobraźni. Powiedz mi, o czym marzysz, a powiem Ci kim jesteś?

Co to są marzenia

Nad marzeniami nie da się zapanować. I dobrze! To nie tylko wspaniała i bardzo satysfakcjonująca rozrywka, ale też odprężająca i niezwykle potrzebna czynność dla naszego mózgu. Zapadając w marzenia nasze ciało rozluźnia się, umysł otwiera, napięcie znika, stres ulatuje, przestajemy się bać, denerwować, zapadamy w nieznany nikomu innemu nasz intymny, zaczarowany świat. Jeśli w ciągu dnia nie mamy czasu na marzenia, a nasz napięty grafik nie pozwala nam odpocząć i pofolgować wyobraźni, wyczerpana psychika potrzebująca rozluźnienia ucieka w świat marzeń w nocy, gdy zapadamy w sen. Jest to naturalna obrona organizmu przed nadmiernym stresem i dobrze jest poddawać się od czasu do czasu marzeniom. Pomoże nam to rozluźnić nie tylko ciało, ale i umysł, dzięki czemu staniemy się później bardziej skoncentrowani, a także zdystansowani do pewnych spraw.

jakie-moga-byc-marzenia

O czym marzymy

Marzenia odgrywają dla ludzi ogromną rolę w życiu. Są czasem jedyną możliwością stania się tym, kim chcemy, jeśli nie mamy na co dzień odwagi robić tego, o czym marzymy. Tylko w naszej głowie spełniamy się w 100%. Marzenia są motorem napędowym dla naszych działań, dodają nam wiary i optymizmu, odwagi i śmiałości. Jeśli długo wyobrażamy sobie pewną rzecz, dążymy do niej za wszelką cenę. Marzenia to pierwszy krok to spełniania swoich pragnień i zdobywania tego, co chcemy zdobyć.

Niektórzy marzą o wygranej w lotto, inni o zdobywaniu gór, o karierze sportowca, muzyka, artysty, o podróżowaniu do dzikich krajów i poznawaniu odległych kultur, o byciu na koncercie ulubionej gwiazdy rocka, o zdobywaniu płci przeciwnej i popularności wśród rówieśników, kobiety często marzą o księciu z bajki i wielkim romansie najlepiej zakończonym ślubem, marzymy o karierze naukowej lub napisaniu świetnej książki, o awansie w pracy i zarabianiu fortuny, o sukcesie w swojej branży i poważaniu przez społeczeństwo, o założeniu rodziny i posiadaniu domku z ogródkiem, psa i gromadki ślicznych dzieci. To normalnie i ludzkie marzenia, które siedzą głęboko w naszych duszach.

jakie-mamy-marzenia

Marzenia

Istnieją również te marzenia, które nie są realne (np.: marzenia o lataniu jak ptak). I są one możliwością oderwania się od tego, co nas przytłacza na co dzień, od stresów i zmartwień, z którymi sobie nie radzimy. Dzięki nim choć na chwilę znajdujemy się duchem gdzie indziej, tam gdzie chcemy i gdzie jest na przyjemnie. Jednak samo pogłębianie się w marzenia nie ma sensu na dłuższą metę.

Marzenia powinny nas pociągnąć do działania, dodawać energii i przywoływać nowe pomysły. Nigdy nie będziemy tancerzami, jeśli będziemy tylko marzyć o parkiecie i o tym, jak tańczymy tango z przystojnym tancerzem lub piękna tancerką. Musimy wziąć na poważnie nasze nieustannie „dręczące” i nawiedzające nasze myśli marzenia i np.: zapisać się na kurs tańca. Warto spróbować swoich sił i posłuchać głosu intuicji. Jeśli coś wewnątrz nas podpowiada nam, że to jest to, co chcemy robić być może faktycznie jest to naszym powołaniem i tancerka z zamiłowania nawet jeśli początkowo nie potrafi nawet dobrze się poruszać po latach ćwiczeń zostanie profesjonalistką w swoim fachu i być może mistrzynią tańca! Z pewnością jest to lepsze od siedzenia w pracy za biurkiem i nieustanne zagłębianie się w marzenia o konkursie tańca. Każdy, nawet największy mistrz też kiedyś zaczynał od zwykłych marzeń. Niech będą one dla nas motywacją i głosem z wewnątrz, który podpowiada nam co powinniśmy robić.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x