Co hamuje apetyt?

Miliony osób na całym świecie próbujący pozbyć się nadprogramowych kilogramów za największy problem w odchudzaniu i powód swoich dietetycznych porażek podaje nadmierny apetyt. Ciągłe uczucie głodu i brak sytości to wyjątkowo przykry i uciążliwy kłopot, który rujnuje nie tylko marzenia i szczupłej sylwetce, ale również zdrowie, zwłaszcza osobom o słabej woli.

Głód to naturalny stan naszego organizmu, któremu nie można się przeciwstawić. Prędzej czy później nas pokona. To alarm wysyłany do mózgu, który utrzymuje nas przy życiu. W końcu jedzenie to nasze paliwo. Bez jedzenia nie ma życia, a potrzeba dostarczania pokarmu jest jedną z najsilniejszych potrzeb każdego organizmu żywego, zarówno ludzi jak i zwierząt.

Zmniejszenie apetytu

W pokonaniu problemów z nadmiernym apatytem najważniejsze nie jest powstrzymywanie się od sięgania po przekąski, ale umiejętne pokierowanie uczuciem głodu. Osoba przyzwyczajona dotąd do spożywania nadmiernej ilości jedzenia w dużych porcjach będzie odczuwała wyjątkowo dokuczliwy głód, gdyż jej żołądek jest na tyle rozciągnięty, że niewielka porcja dietetycznego jedzenia o niskiej kaloryczności po prostu jej nie zaspokoi. Z kolei osoba szczupła jedząca niewielkie porcje będzie nasycona. Żołądek ludzki jest jak mięsień. Może się rozciągnąć do olbrzymich rozmiarów, ale możemy go również skurczyć. Wystarczy systematycznie przyzwyczajać go do spożywania niewielkich porcji co 3-4 godziny. Jednak zanim dokonamy tego czynu musimy stawić czoło nadmiernemu apetytowi. Jak go poskromić? Są na to sprawdzone sposoby.

co-zahamuje-apetyt

Jak zahamować apetyt

W przypadku ogromnej chęci na słodycze i cukier możemy zastąpić je suszonymi owocami i bakaliami, dodatkowo łykać chrom w tabletkach, którzy poskromi nasze zapotrzebowanie na słodkości. Można go kupić w każdej aptece za niewielką cenę. Również picie wody niegazowanej wypełnia żołądek, co sprawia, że przynajmniej na jakiś czas nie będziemy czuć głodu. Nie wolno pić tak zwanej smakowej wody, tylko czystą. Ewentualnie z plasterkiem cytryny lub listkiem mięty. Jest to idealny napój na upalne dni.

Należy kategorycznie odstawić gazowane napoje, gdyż zawarty w nich gaz dodatkowo rozpycha nasz żołądek, powoduje również problemy z jelitami, zaparcia i kłopotliwe gazy. Jedząc posiłek korzystaj z mniejszych talerzy. Z czasem ty i twój żołądek przyzwyczaicie się do mniejszych porcji. Jedz dużo błonnika. Udowodniono, że wypełnia on żołądek na dłuższy czas i powoduje uczucie nasycenia, usprawnia pracę układu pokarmowego, świetnie oczyszcza jelita ze złogów, odtruwa organizm i pomoże ci zapewnić tym samym szczupłą sylwetkę.

Problemy zdrowotne

Jeżeli mimo zastosowania wyżej wymienionych sposobów zahamowania apetytu nadal masz z nim problem zgłoś się do lekarza. Być może cierpisz na nadczynność tarczycy, w twoim organizmie zadomowiły się pasożyty lub pojawiły się u ciebie inne schorzenia hormonalne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x