Co jeść aby schudnąć?

Większość z nas marzy o szczupłej i wysportowanej sylwetce. By ją uzyskać, a następnie utrzymać, warto zmienić nawyki żywieniowe, a do swojego życia dodać codzienną dawkę ruchu. Pamiętajmy, że najtrudniej jest zacząć! Potem w miarę postępów i zmiany nie tylko naszej sylwetki, ale i samopoczucia z pewnością zyskamy więcej siły oraz motywacji do walki o lepszych siebie 🙂

Czy dieta 1200 kalorii działa?

W zależności od naszej wyjściowej wagi oraz trybu życia, powinniśmy dobrać odpowiednią dla siebie kalorykę. Dla większości z nas, dieta 1200 kalorii, jest tak naprawdę głodówką. Pamiętajmy, że odchudzanie jest dla naszego organizmu ciężką pracą, do której wykonania musi mieć paliwo odpowiedniej jakości.

Ile jeść by schudnąć?

W Internecie odnajdziemy wiele kalkulatorów CPM, czyli Całkowitej Przemiany Materii, które dadzą nam odpowiedź na pytanie ile kalorii powinniśmy spożywać, by utrzymać wagę. Od otrzymanego wyniku, odejmujemy około 200 – 300 kalorii, dzięki czemu otrzymujemy ujemny bilans kaloryczny i odpowiedź na to, ile kalorii powinniśmy przyjmować by zdrowo chudnąć. Pamiętajmy, żeby nie odejmować na raz zbyt dużej ilości kalorii, ponieważ może to wiązać się z zaburzeniem pracy naszego organizmu. Dzięki kontroli przyjmowanych kalorii, mamy wpływ na ewentualne zastoje, które pojawiają się podczas odchudzania. Odjęcie kolejnych 50 kalorii, lub wdrożenie treningu wpłynie na to, że znowu zaczniemy chudnąć!

Jak jeść żeby schudnąć

Pamiętajmy o tym, że najlepsza dieta, to taka która jest odpowiednio zbilansowana, a więc zawiera wszystkie makroskładniki w odpowiednich proporcjach. Powinny znajdować się w niej białka, zdrowe tłuszcze oraz węglowodany. Proporcje układamy pod siebie. Na każdy kilogram ciała, przyjmujemy 2 gram białek, a tłuszczy 1,5 grama, resztę stanowić powinny węglowodany.

Innym popularnym rozkładem makroskładników na diecie jest spożywanie równej ich ilości, a więc 30% białek, 30% tłuszczy i 30% węglowodanów. Pozostałe 10% dokładamy do wybranej grupy, w zależności od tego, co preferuje nasz organizm.

Na kolejnej stronie odpowiadamy na pytanie, co jeść aby chudnąć!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x