Co jeść na masę?

Dieta na masę to dieta przeznaczona bardziej dla mężczyzn, którzy w przeciwieństwie do kobiet pragną nie tyle schudnąć, co przybrać na masie mięśniowej. W zasadzie wydaje się, że przytycie nie powinno być większym problemem. Owszem, jeśli chcemy nabawić się dodatkowo chorób związanych z nadwagą, podwyższonym cholesterolem itp. Jeśli jednak chcemy przybrać na wadze nie rujnując sobie zdrowia, wymaga to pewnego zaangażowania i kontrolowanej diety.

Przemiana materii

Taka dieta skupia się głównie na dostarczeniu naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych i zwiększonej ilości kalorii, wpływając na wzrost tkanki nie tylko tłuszczowej, ale i mięśniowej. Jest to niezwykle trudne zarówno dla tych, którzy mają tendencję do gromadzenia zbędnych kilogramów, jak i dla tych, którzy mając szybką przemianę materii nie potrafią przytyć. Przede wszystkim dieta na masę dostarcza nam ponad 1000 kalorii więcej, a jedzenie skupione jest głównie na białku.

Dieta na masę

Dieta powinna zawierać w sobie dużą ilość węglowodanów, cukrów złożonych, białka zwierzęcego głównie pod postacią ryb i gotowanego mięsa i oczywiście warzyw. Dobrze jest zwiększyć ilość posiłków w ciągu dnia i z pięciu zjadać nawet 7 mniejszych posiłków, co 2 godziny. Należy pamiętać, że nawet zjedzenie jabłka już traktowane jest jak kolejny posiłek. Dobrze jest zapatrzyć się w napoje izotoniczne oraz wodę niegazowaną, która będzie systematycznie uzupełniała płyny.

Powinno się jeść pełnoziarniste pieczywo, ryż i kaszę, a unikać białego makaronu, białego pieczywa pod postacią choćby ciepłych bułeczek, słodkich drożdżówek i białego ryżu. Oczywiście w żaden sposób nie wolno „wspomagać” się śmieciowym jedzeniem pod postacią pizzy, frytek, smażonego mięsa, hamburgerów i chipsów. Również spożywanie nadmiernej ilości alkoholu nie jest wskazane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x