Ile kalorii ma pomidor?

W Polsce, pomidor jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych warzyw. Można jeść go na surowo, a także przyrządzić z niego pyszne i pożywne soki, sosy, zupy czy sałatki. Kupując pomidory, sprawdzaj ich zapach – im mocniejszy, tym lepiej. Zwróć uwagę także na ich kolor – te którym pozwolono spokojnie dojrzewać na krzaku, mają intensywny kolor, także przy szypułce.

Pomidor jest prawdziwą skarbnicą witaminy C oraz E. Zawiera także sporą dawkę antyoksydantów, beta-karotenu oraz potasu, magnezu i wapnia. Sięgajmy więc po niego jak najczęściej!

Pomidor kalorie

Pomidor jest niskokaloryczny, nie powinny się go zatem bać osoby będące na dietach odchudzających. W jego 100 gramach znajduje się zaledwie 19 kalorii! Przyjmując, że średniej wielkości pomidor waży około 170 gram, możemy wyliczyć, że zjadając jedną jego sztukę, dostarczamy organizmowi nieco ponad 30 kalorii.

30 kalorii jesteśmy w stanie spalić po trzech minutach jazdy rowerem, sześciu minutach spaceru, lub przetańczeniu jednej piosenki!

Ile kalorii ma pomidor koktajlowy?

Pomidorki koktajlowe są dużo mniejsze niż zwykłe. Ich kaloryka na 100 gram, nie ulega zmianie, nadal jest to więc 19 kalorii. Biorąc pod uwagę, że jeden pomidorek koktajlowy waży zaledwie około 20 gram, to jego kaloryka wynosi zaledwie 4 kcal.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x