Jakie witaminy ma sałata?

Chętnie jadamy zieloną sałatę każdego rodzaju. Dodajemy ją do obiadu, kładziemy na kanapkę, mieszamy z innymi warzywami tworząc wielowitaminowy mix zdrowotny. Zwłaszcza osoby dbające o linię często korzystają z sałaty oraz Ci, którzy dbają o zdrowie. Jedzenie dużej ilości zielonych warzyw w tym sałaty jest korzystne dla naszego zdrowia, dostarcza nam witamin i niezbędnych pierwiastków.

Sałata wartości odżywcze

Sałata zawiera w sobie dużą ilość wody, co wiąże się z tym, iż świetnie wpływa na stan naszej skóry, nawadnia organizm i oczyszcza go z toksycznych związków. Sałata to idealny smakołyk w momencie, gdy dopada nas ochota na coś do zjedzenia, ale nie możemy sobie pozwolić na nic słodkiego lub słonego. Można ją przygryzać do woli jak chipsy, zawiera w sobie znikomą ilość kalorii i co często jest bagatelizowane powoduje uczucie sytości.

Jakie witaminy są w sałacie

Zawiera ogromną ilość witaminy C, która chroni nas przed chorobami i wzmacnia odporność oraz E, która z kolei odmładza i opóźnia procesy starzenia się. Witamina D świetnie wpływa na układ kostny i nerwowy, a witamina A na nasz wzrok. Sałata jest wyjątkowym warzywem dla kobiet w ciąży ze względu na dużą ilość kwasu foliowego i witaminy B6. Kobiety w ciąży, starające się o potomstwo i również te zażywające środki antykoncepcyjne powinny korzystać z dobrodziejstw zawartych w sałacie.

Możemy ją jeść na tysiąc sposobów, na słono, na słodko, z warzywami, owocami, dodawać niemal do wszystkiego, a nawet chrupać na surowo. Smacznego!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x